טורקיה: מחבל מתאבד פוצץ עצמו באנטליה

קולות נפץ עזים החרידו אחר הצהריים את העיר גוינוק בחבל הארץ שבו פועלים מוקדי תיירות רבים. לפי דיווחים, נהרג המחבל ונפצעו שני בני אדם. האירוע התרחש מול תחנת משטרה, באזור מרוחק באופן יחסי מריכוזי אוכלוסייה

שרידי הרכב שהתפוצץ באנקרה (רויטרס)

הטרור ממשיך להכות בטורקיה: כוחות המשטרה המקומיים אישרו כי אחר הצהריים התרחש פיצוץ בעיר גוינוק שבאנטליה. חלק מהדיווחים מזירת האירוע מלמדים על כך שמחבל מתאבד פוצץ עצמו מול תחנת משטרה מקומית וגרם לפציעתם של שני בני אדם. נסיבות האירוע עדיין אינן ברורות.

סוכנות הידיעות הטורקית "אנטוליה" דיווחה כי האירוע התרחש בזירה מרוחקת באופן יחסי ממוקדי תיירות או מריכוזי אוכלוסייה. זהות המחבל עצמו, שהיה ההרוג היחיד באירוע, טרם התבררה.

האירוע בא 10 ימים בלבד אחרי שמכונית תופת התפוצצה מול לשכתו של ראש ממשלת טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, במרכז הבירה אנקרה. באירוע, שהתרחש בזמן שארדואן עצמו שהה בניו-יורק לרגל כינוס העצרת הכללית של האו"ם, נהרגו שלושה בני אדם נהרגו וכ-15 אחרים נפצעו.

אחד הארגונים שהיה אחראי למעשי טרור רבים בטורקיה הוא המחתרת הכורדית, ה-PKK. במקביל לדיווחים על הנעשה באנטליה, דיווחו גורמים רשמיים באנקרה כי שני חיילים טורקיים ושלושה מורדים כורדים נהרגו בקרב יריות בדרום-מזרח טורקיה. העימות בין שני הצדדים החל בעקבות מארב שהוצב לכוחות הטורקיים על ידי הכורדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת