אחרי המבול: התמונות שעשו את השבוע

החששות מ"ספטמבר הנורא" עברו ונותר להמתין להכרעת לאו"ם בסוגיית המדינה הפלסטינית; היורה הפתיע עם כמויות גדולות של גשם ושר התחבורה הופתע כשנותר על הרציף בטקס חנוכת קו הרכבת החדש; משפטו של מלך הפופ נפתח בארה"ב; וחוץ מזה חגגנו את הזכיה של סרט ישראלי בפרס האמי ואת ערב ראש השנה תשע"ב. התמונות שעשו את השבוע

חזר כגיבור לרמאללה. אבו מאזן (חדשות 2)

למרות הציפיות מהנורא מהכל, למרות החשש מתהו ובוהו, ספטמבר הנורא עבר בשקט יחסי. השבוע שחלף נפתח בצעד דרמטי של הפלסטינים, שפנו למועצת הביטחון של האו"ם לקבל הכרה בהם כמדינה עצמאית. אבו מאזן לראשונה הרגיש שהוא מנהיג ותקף את ישראל, ונתניהו בחר לקחת את העניינים יותר בקלות וקרא לו לדבר "דוגרי". עדיין לא ברור איך יסתיים המהלך ההיסטורי הזה, אבל מה שבטוח הוא שהאווירה השתנתה מדריכות, להמתנה מנומנמת לתוצאות הדיונים באו"ם.

התאונה התבררה כפיגוע

המשטרה גמגמה השבוע אחרי שמיהרה לקבוע שהפיגוע, שבו נהרגו אשר פלמר ובנו התינוק יהונתן ז"ל זמן קצר לפני תחילת הנאומים באו"ם, היא בעצם תאונה. משפחת ההרוגים דיברה על ניסיונות טיוח מחשש ל"תג מחיר", ובמשטרה הסבירו שראיות חדשות שינו את תוצאות החקירה. בסופו של דבר, הסלע שנמצא ברכב הכריע את הכף.

הרכבת לא באה

תקרית מביכה אירעה השבוע במהלך טקס חנוכת קו הרכבת החדש בין תל אביב לראשון לציון, במסגרת עיצומי עובדי הרכבת. שר התחבורה הגיע לרציף כדי לקבל את פני הרכבת, אבל מספר עובדים של הרכבת חסמו את הקרונות והביכו את השר, שנותר לחכות על הרציף.

ככה פתאום: גשם שטף את הארץ

אבל היו גם הפתעות נעימות השבוע. החום, הלחות והדביקות של החודשים האחרונים, התחלפו פתאום בסוף שבוע גשום מצפון הארץ עד צפון הנגב. היורה, שהזכיר לנו לרגע ימים קרירים יותר, הקדים השנה את שעון החורף, והותיר כמויות גשם מכובדות ברחבי הארץ.

גאווה ישראלית: "גוגל בייבי" זכה בפרס האמי

סרטה התיעודי של ציפי ברנד גרם לנו הרבה גאווה השבוע כשזכה בפרס האמי היוקרתי לחדשות וסרטים דוקומנטריים בארצות הברית. הסרט, שעוסק במרוץ אחר התינוק המושלם, מספר את המסע שעוברים אנשים בדרכם להיות הורים, ומציג את פלאי הטכנולוגיה שמשרתת גם את "תעשיית התינוקות".

טרכטנברג מסתלבט?

ועדת טרכטנברג פרסמה השבוע את מסקנותיה, שהתקבלו באכזבה גדולה בקרב מנהיגי המאבק החברתי. דפני ליף, ממובילות המחאה, אמרה שלא נעים לה להסתלבט על ממצאי הוועדה, אבל יש לה בהחלט תחושה שחברי הוועדה הסתלבטו עליה. כך או כך, מובילי המחאה הציגו הצעות משלהם, והציבו אולטימטום לראש הממשלה.

הרצחת וגם ירשת?

בתי המשפט סיפקו לנו לא מעט חדשות השבוע. שתי פרשות טרגיות הגיעו לסיומן עם הגשת כתב האישום נגד דניאל מעוז שנאשם ברצח שני הוריו, ועם הרשעתו של טל מור בדריסתו למוות ובהפקרתו של שניאור חשין ז"ל.

במקביל נפתח משפטו של הרופא שטיפל במייקל ג'קסון, במהלכו נחשפו עדויות חדשות על מצבו של מלך הפופ לפני מותו. אחת מהן, היא תמונה של ג'קסון בבית החולים, כשהוא חלש ומרותק למיטתו. התמונה הזו הצליחה לזעזע לא מעט אנשים, והוכיחה שגם אחרי מותו, מייקל ג'קסון ממשיך לספק את ההצגה הכי טובה בעיר.  

השבוע גם גילינו שישראל היא כבר לא מדינה כל כך קטנה: 7,797,400 נפשות חיות ברצועה המשוגעת הזו בלב המזרח התיכון, לפי נתונים שפרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. ועל רקע כל זה, עשרות אלפי משפחות נפגשו השבוע סביב שולחן החג וציינו את ראש השנה תשע"ב - שתהיה שנה טובה ומתוקה!

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת