נעצר חשוד בתכנון פיגוע בפנטגון ובקפיטול היל

רג'ואן פרדוז, צעיר בן 26 מארה"ב, נשבע מאז שהיה ילד לפתוח במלחמת ג'יהאד נגד ארה"ב. כשהיה בתיכון, שרף את הדגל האמריקני שהתנופף על בניין בית הספר שבו למד, ולאחרונה הוא כמעט הצליח להגשים את שאיפתו. עם זאת, בעקבות חקירה סמויה בעניינו הצליחו סוכני בולשת להביא למעצרו - בטרם ביצע פיגוע טרור קטלני במיוחד

המטרה: הפנטגון. ארכיון (רויטרס)

צעיר מוסלמי בן 26 נעצר הלילה בארצות הברית בחשד שניסה להוציא לפועל פיגוע ענק בפנטגון ובגבעת הקפיטול באמצעות מטוסים ללא טייס שמופעלים בשלט רחוק.

הצעיר, רג'ואן פרדוז, בוגר תואר ראשון בפיזיקה, הובא הלילה לדיון משפטי בעניינו, בו הוגש גם כתב האישום נגדו. לטענת גורמי ביטחון אמריקנים, הוא אף ניסה לסייע לארגון הטרור אל-קאעידה לתקוף אזרחים אמריקנים מחוץ לגבולות המדינה.

ממידע מודיעיני שנאסף אודות הצעיר עולה כי הוא תכנן להטיס שלושה מטוסים בסך הכל, שיכולים לנוע במהירות רבה של עד 160 קמ"ש, ועליהם 22 קילוגרמים של חומרי נפץ - הישר אל תוך הפנטגון והבניין המרכזי של הקונגרס. עם זאת, טוענים גורמים הביטחון בארה"ב, לא היה לו סיכוי לממש את תכניתו מאחר שאלו הצליחו ליירטה בשלב מוקדם.

נפגש עם סוכני בולשת סמויים

תכניתו של פרדוז הייתה אמורה לצאת לפועל בתחילת השנה שעברה. כדי להוציאה לפועל, הוא נפגש עם אדם נוסף, אך לא ידע כי מדובר בסוכן פדרלי אמריקני סמוי. גם בחודשים לאחר מכן הוסיף פרדוז להיפגש עם גורמים נוספים, שחשב כי משתייכים לארגון אל-קאעידה, אך למעשה היה מדובר בסוכני בולשת סמויים.

לדברי גורמי מודיעין אמריקנים, הודיע פרדוז לסוכנים הסמויים כי בכוונתו לבצע את הפיגוע. הוא אף כינה את הפנטגון "הראש והלב של הנחש" וטען כי "אללה הוא שהעניק לנו את הזכות לחיות".

על פי תכניתו, היו אמורים לפעול בשני המבנים חוליות טרור, מצוידות ברימונים ובנשק אוטומטי ולזרוע הרס רב. בחודש יוני האחרון הוא אף הגיע לביקור בוושינגטון, שם עמד על סדרי הביטחון במקום ואף צילם מספר תמונות. הוא הספיק לרכוש מטוס אחד, אך נעצר בטרם הספיק להשלים את שאר חלקי התכנית.

למרות שנולד בארה"ב ואף למד באוניברסיטה יוקרתית במסצ'וסטס, לא הסתיר פרדוז את שנאתו הרבה לארה"ב ואת רצונו להתחיל מלחמת ג'יהאד. כבר בתקופת בית הספר התיכון, לדברי גורמים אמריקנים, הוא טיפס על גג המבנה ושרף את דגל ארה"ב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת