ארה"ב: אסיר נמלט נלכד לאחר 41 שנה

ג'ורג' רייט, בן 68, בילה את השנים האחרונות בפורטוגל ואותר לאחר שכנראה חזר ויצר קשר עם משפחתו בארה"ב. בתחילת שנות ה-60 הורשע ברצח ולאחר שנמלט מהכלא השתתף בחטיפת מטוס. היום, 41 שנים לאחר מכן - הוא סוף סוף נתפס

חוזר לכלא. אילוסטרציה (AP)

סוף למרדף: אחרי 41 שנה לכדו הרשויות האמריקניות אסיר נמלט, שהורשע ברצח ולאחר מכן היה שותף לחטיפת מטוס - ומאז הצליח להימלט, עד היום.

ג'ורג' רייט, בן 68, נעצר בפורטוגל על ידי המשטרה המקומית, לאחר שהבולשת הפדרלית האמריקנית (FBI) ומשטרת ניו-ג'רזי הצליחו לאתר את מקום מושבו ליד ליסבון. עדיין לא ברור כיצד אותר, אך מדיווחים שונים עולה כי בזמן האחרון החל רייט ליצור מחדש קשר עם קרובי משפחתו בארה"ב.

רייט הורשע ב-1963 ברצח של וולטר פטרסון, בעל תחנת דלק בניו ג'רזי במהלך שוד מזוין. הרוצח נשפט למאסר של 30-15 שנה, אך הצליח להימלט ב-1970 ועשה את דרכו לעיר דטרויט, שם הצטרף לארגון הטרור המרקסיסטי "צבא השחרור השחור". על פי החשד, רייט יחד עם עוד ארבעה אנשים ושלושה ילדים חטפו בשנת 1972 מטוס שטס מדטרויט למיאמי.

לאחר שנחתו במיאמי תבעו החוטפים כופר של מיליון דולר בתמורה לשחרור הנוסעים. כדי לוודא שסוכני הבולשת אינם נושאים נשק על גופם דרשו מהם כי יעבירו את הכסף כשלגופם בגד ים בלבד.

כאשר קיבלו את הכסף אילצו החוטפים את צוות המטוס להמשיך לאלג'יריה מתוך תקווה למצוא שם מקלט. השלטונות האלג'יראים החרימו את הכסף ואת המטוס והחזירו אותם לארה"ב, אך שחררו את החוטפים כעבור מספר ימים. ב-1976 נתפסו ארבעה מהם ונשפטו בצרפת. רייט נותר חופשי.

רייט נמצא כעת במעצר בפורטוגל והוא צפוי להיות מוסגר לארה"ב, שם יירצה את יתרת מאסרו באשמת רצח. דובר מטעם ה-FBI לא אמר אם יעמוד למשפט על חלקו בחטיפת המטוס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת