אובמה בברכת חג: אנחנו לצד ישראל

נשיא ארה"ב ברק אובמה בירך את הציבור היהודי ברחבי העולם לרגל ראש השנה. "ארה"ב תמשיך לעמוד לצדה של ישראל, מכיוון שהקשר בין המדינות לא ניתן לערעור", אמר הנשיא בברכה מוקלטת, אותה הוא פותח ומסיים כמיטב המסורת, בברכת שנה טובה - בעברית

כבר מספר ימים שבישראל מברכים אחד את השני בשנה טובה, והערב גם מגיעה ברכה מנשיא ארה"ב ברק אובמה בכבודו ובעצמו. לקראת השנה החדשה, פרסם אובמה ברכה מצולמת לקהילה היהודית בארה"ב, ישראל וברחבי העולם.

"שלום לכולכם, שנה טובה, הימים שבין ראש השנה ויום כיפור הם זמן לבקשה סליחה וחשבון נפש," פותח אובמה את ברכתו. "עם בוא החגים, אנו מסתכלים לאחור על כל הרגעים של השנה האחרונה שנתנה עימה סיבה לתקווה. ברחבי העולם, דור חדש משיג את זכויותיו האוניברסליות. כאן בארה"ב, אנו מתמודדים עם האתגרים העומדים בפנינו תוך התמקדות בדברים שבאמת חשובים - חברות, משפחה וקהילה".

"אבל בשנה האחרונה הייתה גם מצוקה לאנשים ברחבי העולם. הרבה מחברינו ושכנינו המשיכו להיאבק בעקבות המשבר הכלכלי הנורא. ומעבר לגבולותינו הרבה מבעלי הברית שלנו - כולל מדינת ישראל - מתמודדים עם אי ודאות של תקופה לא צפויה".

"וזו הסיבה שהממשל שלי עושה כל שאנו יכולים כדי לקדם את השגשוג כאן בבית וכן שלום וביטחון ברחבי העולם, ובזאת לאשר מחדש את מחויבותנו למדינת ישראל. למרות שאין באפשרותנו לדעת כל מה שתביא עימה השנה החדשה, אנחנו כן יודעים זאת: ארה"ב תמשיך לעמוד לצד ישראל, כי הקשר בין העמים בלתי ניתן לערעור".

"כפי שהמסורת היהודית מלמדת אותנו, אנחנו לא יכולים להשלים את המלאכה, אך זה לא צריך למנוע מאיתנו לנסות. ברוח זו, מישל ואני מאחלים לכם, למשפחות שלכם, ולכל חוגגי ראש השנה - שנה מתוקה, מלאת בריאות, אושר ושלום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת