יפן: ילדה בת 13 מתה במהלך טקס גירוש שדים

הורים מדרום יפן ניסו להתמודד עם הבעיות הנפשיות של בתם בשלל אמצעים קונבנציונלים, אבל דבר לא עבד. מתוך ייאוש הם פנו לנזיר מזרם בודהיסטי שהחליט לערוך לילדה "טקס גירוש שדים". אלא שמקום לגרש את השדים, הטקס הוביל למותה של הילדה. עכשיו הנזיר והאב נאשמים ברצח

סיפור שמזעזע את יפן. צילום ארכיון (רויטרס)

ילדה יפנית בת 13 נחנקה למוות אחרי שאביה ונזיר ניסו "לגרש שדים" מגופה, כך מדווחות הכותרות היום ביפן.

שני הגברים, הנזיר קאזוקי קינושיטה והאב אטסושי מאישיגי, נעצרו באשמת רצח הילדה טומומי מאיגישי בעיר קומאמוטו שבדרום יפן. השניים חשודים בביצוע טקס שנקרא "טקס המפל", בו קושרים אדם לכיסא ברצועות עור בזמן שנשפכים עליו מים. בדרך כלל מבוצע הטקס באמצעות מזרקות המשפריצות מים מהקרקע לגובה של 2.5 מטרים ונוחתים על ה"מטופל" שיושב קשור מתחת לזרם.

למרות שהשניים נעצרו כבר בסוף חודש אוגוסט, המקרה המוזר נחשף רק עכשיו לתקשורת. בבוקר 28 באוגוסט, מצאה אמה של טומומי את גופת בתה. האם הזעיקה צוות רפואי שקבע כי סיבת המוות היא חנק. על פי דובר המשטרה בקומאמוטו, האב החזיק את הבת בזמן שהנזיר שפך עליה ליטרים רבים של מים תוך כדי מלמול פסוקים.

התקשורת ביפן מדווחת כי הוריה של טומומי הזעיקו את הנזיר אחרי שנים של ניסיונות חוזרים לרפא את הילדה ממחלת נפש ובעיות התנהגות. אחרי שהתייאשו משיטות קונבנציונליות, פנו ההורים לנזיר לביצוע הטקס השנוי במחלוקת. הנזיר ששייך לזרם בודהיסטי אמר להגנתו כי למרות שהיא מתה, הוא הציל אותה מזרועות הרשע, והוא לא מתבייש להגיד שהוא העביר את "טקס המפל" יותר ממאה פעמים.