לוס אנג'לס: נפתח משפטו של רופאו של מייקל ג'קסון

לעיני עדשות המצלמה ובשידור לכל רחבי העולם, ישטח ד"ר קונארד מוראי את גרסתו לטענות התביעה האמריקנית שלפיהן רשם למלך הפופ מנת יתר של סמי הרגעה ותרופות שינה - ובכך גרם למותו ברשלנות. חצי מבין אנשי חבר המושבעים העידו שהיו מעריציו של ג'קסון בעברם

משפט אחרי המוות (רויטרס)

מאז מותו הפתאומי של מייקל ג'קסון הכחיש מכל וכל רופאו האישי, ד"ר קונארד מוראי, את הטענות שלפיהן הייתה לעבודתו חלק בטרגדיה. כעת ייאלץ רופאו של מלך הפופ המנוח לענות לא רק לשאלות העיתונאים הנוקבות, אלא לעורכי הדין בשימוע שייערך לו בבית משפט בלוס אנג'לס - שישודר לכל העולם.

ג'קסון מת ביוני 2009, זמן קצר טרם החל סבב הופעות בינלאומי שתוכנן. כל הכרטיסים לקראת המופעים השונים נמכרו מבעוד מועד, ומלך הפופ שכר את שירותיו של ד"ר מוראי כדי שהאחרון יסייע לו להיערך נכונה ללוח הזמנים הצפוף וללחץ הרב שיהיה כרוך בהופעות ההמוניות.

בנתיחה שאחרי שנערכה בגופתו של ג'קסון נמצא כי הוא מת ממנת יתר של פרופופול, תרופת הרגעה הניתנת לרוב רק בבתי חולים ותחת השגחה. ג'קסון קיבל מנה גדולה מדי כדי להירדם, ואכן הלך לישון - אך לא קם.

עורך דינו של הרופא טוען שג'קסון נטל את הכמות הגדולה של התרופה בעצמו, מבלי שמרשו הורה לו לעשות זאת. כדי להרשיעו, יתבקש התובע להוכיח כי הרופא גרם למותו ברשלנות, במיוחד בהתחשב בהיסטוריה האישית הבעייתית של מלך הפופ ומצבו הנפשי.

חצי מהמושבעים העידו: הערצנו את ג'קסון

המושבעים נבחרו ממאגר של 150 מועמדים. כולם השיבו על שאלון בן 32 עמודים שמטרתו הייתה לבחון את מידת ההשפעה עליהם מהפרסומים בכלי התקשורת על פרשת מותו של ג'קסון. מבין החבר המונה 12 מושבעים, העידו שישה מהם כי היו בעבר מעריציו של ג'קסון.

"זה לא ממש משנה", הסביר ליאו שפירו, פרקליטו של הרופא. "כולם יודעים בדיוק מי היה מייקל ג'קסון. אי אפשר לאפס את המודעות של האנשים האלה ולהביאם למצב שבו הם יישמעו אך ורק, באופן טהור, את דבריו של הרופא ואת טענותיו".

בין היתר, פסל בית המשפט את בקשת ההגנה להציג בדיון קטע וידאו ממסיבת עיתונאים שערך ג'קסון לקראת הופעה בלונדון שבה היה שיכור כלוט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת