יותר נערים מקיימים יחסי מין לא מוגנים

מחקר חדש שהקיף אלפי צעירים ב-4 יבשות ברחבי העולם מצביע על גידול חד במספר הצעירים שמקיימים יחסי מין ללא אמצעי הגנה, גם במקרה של קיום יחסים בפעם הראשונה עם בן זוג חדש. ממצאי הסקר מדאיגים מאוד

ירידה במכירות? קונדומים (רויטרס)

מספר הצעירים המקיימים יחסי מין לא מוגנים במדינות המערב גדל בצורה דרמטית בשנתיים האחרונות, כך עולה ממחקר שפורסם השבוע.

המחקר, שכלל 5,426 צעירים במדינות אסיה, אירופה ואמריקה, בנוסף ל-600 איש במצרים, הראה עלייה גבוהה במיוחד בקרב בני נוער בארה"ב ובאירופה שלא משתמשים באמצעי מניעה בעת מגע מיני עם בן זוג חדש. בארה"ב עלה אחוז הצעירים שלא משתמשים באמצעי הגנה מ-38% ב-2009 ל-53% כעת, ובצרפת המספר עלה מ-19% ל-40%.

המחקר גם גילה כי תאילנד היא מוקד עיקרי לדאגה, שם 62% מהצעירים אמרו כי קיימו מגע מיני לא מוגן בעת קיום יחסים בפעם הראשונה עם בן זוג חדש. יותר מ-50% מהצעירים הודו שהם אינם משתמשים באמצעי הגנה גם במדינות סין, דרום קוריאה, נורווגיה ואסטוניה.

המחקר טוען כי באירופה, אסיה ובאמריקה (הצפונית והדרומית) הסיבה הנפוצה ביותר לאי שימוש באמצעי מניעה היא חוסר הכנה לפעילות מינית. למעלה משליש מהצעירים במקומות אלו אמרו כי לא היו להם דרך להשיג אמצעי הגנה זמינים טרם קיום יחסי המין.

ג'ניפר וודסייד, מהפדרציה הבינלאומית לתיכנון ההורות, אמרה "מה שהתוצאות מראות זה שיותר מדי מהצעירים הם חסרי ידע בנוגע לבריאות מינית, לא מרגישים בטוחים מספיק כדי לשאול לגבי הנושא והם לא שואלים את בן הזוג האם הוא נושא מחלות המועברות ביחסי מין".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת