שרד 4 ימים במדבר ביוטה - על גחונו

"127 שעות" - גירסת המציאות: עמוס ווין ריצ'רדס נפל מגובה של 3 מטרים במהלך טיול אליו יצא לבד במדבר יוטה - ושבר את רגלו. כשהרי הרוקי סביבו, החל ריצ'רדס לזחול בחזרה לרכב שהשאיר מאחור - על גחונו. צוות סיירים מצא אותו זוחל מחוץ לגבולות הפארק לאחר 4 ימים

מדבר יוטה. 4 ימים של הישרדות (רויטרס)

גבר אמריקני מצפון קרוליינה זחל על גחונו במשך ארבעה ימים, לאורכו של מדבר יוטה, לאחר ששבר את רגלו במהלך טיול - עד שמסוק הבחין בו והוא חולץ.

עמוס ווין ריצ'רדס בן ה-64 רצה לחוות חוויה דומה למה שהוא רואה עשרות שנים על המסך, כשיצא לטיול מדברי בתחילת חודש ספטמבר. כעת, כך נראה, הוא קיבל הרבה יותר ממה שביקש.

בביתו שבעיירה קונקורד הוא מספר שברגעים הקשים ביותר הוא קיבל השראה מסיפורו של ליטל בלו ג'ון, מטייל שחתך לעצמו את שתי הזרועות כדי לשרוד באותו המדבר שביוטה. אלא שריצ'רדס לא נתקע מתחת לסלע - הוא נפל מגובה של שלושה מטרים.

סיירי הפארקים הלאומיים מצאו אותו אחרי ארבעה ימים, עם רגל חבולה וכתף פרוקה. "זה לקח לי שלוש-ארבע דקות להחזיר את כתף למקום בכל פעם שהיא יצאה. הקרסול שלי כואב מאוד", אמר לצוות החילוץ שמצא אותו.

טייס ההליקופטר זיהה נצנוץ על הקרקע

בלי קליטה בטלפון הנייד שלו ועם שני חטיפי בריאות, החל ריצ'רדס לזחול בחזרה לרכבו, לאורכם של הרי הרוקי הגבוהים. למזלו, ירדו גשמים רבים והוא הצליח לאגור מספיק נוזלים בזמן שזחל שמונה קילומטרים בחול המדברי. "בהתחלה סמכתי על ה-GPS שלי", סיפר. "אחר כך זיהיתי את העקבות שלי בחול ועקבתי אחריהם".

סיירי הפארק החלו לחפש את ריצ'ארדס, יום אחרי שנעלם ומצאו את המצפן שלו זרוק על האדמה. יומיים לאחר מכן הם מצאו את הרכב - מחוץ לגבולות הפארק הלאומי.

מאותו הרגע זה היה מהיר מאוד. על פי הפרסומים, זיהה מסוק את ריצ'רדס - שהשתמש בזכוכית כדי לסנוור את הטייס כדי לסמן על מיקומו. הוא הפסיק לזחול במרחק של שני קילומטרים מהרכב, וסוף כל סוף היה יכול לנוח - בבית החולים ביוטה, שם הושמה רגלו בגבס והוא מתאושש בימים אלו.