האמריקנים באירן: הוחזקנו בתנאי שבי

שני המטיילים האמריקנים שנכלאו באירן במשך שנתיים באשמת ריגול שבו לארה"ב. במסיבת עיתונאים סיפרו השניים כי הוחזקו בתנאי שבי לאורך התקופה, וכי סיבת המעצר פשוטה: "אנחנו אמריקנים"

שני המטיילים האמריקנים ממוצא יהודי ששוחררו בשבוע שעבר מהכלא האירני טוענים כי הוחזקו בשבי. השניים, שיין באואר וג'וש פטאל, הגיעו אמש לארצות הברית לאחר שנתיים שבהן הוחזקו מבודדים בכלא באירן. השניים שוחררו ביום רביעי האחרון בערבות על סך מיליון דולר.

"הסיבה היחידה היינו ערובה מפני שאנו אמריקנים", אמר פטאל במסיבת עיתונאים במלון במנהטן. "אירן קשרה את המקרה שלנו למחלוקות הפוליטיות שלה עם ארה"ב".

באואר חיזק את דברי חברו והוסיף כי "ההסבר היחידי למעצר הארוך שלנו היא העוינות הנמשכת בין אמריקה לאירן כבר 32 שנה". בנוסף סיפר כי המשפט בו הורשעו נסב סביב קונספירציה של מרגלים: "שני הדיונים בהם השתתפנו היו בושה מוחלטת. בהם הוצגו שקרים מגוחכים לפיהם אנו קשורים במזימה אמריקנית ישראלית מתוחכמת".

הסאגה של הגברים החלו ביולי 2009 עם מה שהם כינו פנייה לא נכונה למדינה הלא נכונה. מלווים במטיילת נוספת, סיירו השלושה בהרים בצפון עירק לאורך הגבול בין אירן לעירק, שם נעצרו על ידי שומרים אירנים בגין חציית גבול. לטענתם עשו זאת בשוגג. באירן לא קיבלו זאת והאשימו אותם בריגול לטובת ארה"ב וישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת