אובמה לשחורים: "תפסיקו לבכות"

הנשיא האמריקני מחזיר את הצבע למערכת הבחירות. בנאום משלהב שנשא ברק אובמה בפני פוליטיקאים אפרו-אמריקנים, הפציר בהם הנשיא לצאת לפעולה לשיפור מצב האבטלה בקרב הקהילה השחורה במדינה. "הסירו את נעלי הבית, תנעלו את נעלי ההליכה, תנערו אותן ותפסיקו להתלונן ולבכות", קרא הנשיא השחור הראשון לקול תשואות הקהל

"תפסיקו לבכות". אובמה (רויטרס)

בכינוס מתוח שנועד להבטיח את העברת היוזמות של נשיא ארה"ב ברק אובמה בנושא שיקום שוק העבודה האמריקני, אמר הנשיא לוועידת חברי קונגרס של השדולה האפרו-אמריקנית: "צריך לנעול את מגפי העבודה שלכם ולצאת איתם למאבק על המשרות וההזדמנויות".

הפגישה נערכה במסגרת ארוחת ערב מיוחדת שאירגן הנשיא, בה הוא התכוון לספק תגובה להאשמות חברי הקונגרס על כך שוויתר לרפובליקנים ולא התעקש לשמור על העקרונות שהביאו אותו לבית הלבן. חברי הקונגרס התלוננו בפני הנשיא על כך שנתוני האבטלה של הקהילה השחורה בארה"ב מגיעים ל-16.7%, כמעט כפול משיעור האבטלה בכלל החברה האמריקנית.

"אני שומע אנשים מתלוננים, אני יודע, אני מקשיב לכם", אמר הנשיא בכינוס שנערך במרכז ועידות בוושינגטון. "אני צריך את העזרה שלכם, אנחנו לא ננצח בקרב הזה בלי שתצעדו לצידי", הוסיף אובמה. "יש כל כך הרבה אנשים שעדיין סובלים מהמשבר הכלכלי ומצד שני יש הרבה מאוד אנשים בעיר הזו שנאבקים בכל צעד שאנחנו מנסים לעשות".

די למרמור ולבכי - יש הרבה עבודה

לקול תשואות הנוכחים, קרא אובמה: "הסירו את נעלי הבית, תנעלו את נעלי ההליכה, תנערו אותן ותפסיקו להתלונן, תפסיקו להתמרמר, תפסיקו לבכות - אנחנו עומדים להפעיל לחץ, יש לנו הרבה מאוד עבודה".

חברת הקונגרס הדמוקרטית השחורה מקסין ווטרס הביעה פליאה על כך שאובמה דילג על השכונות ומרכזי האוכלוסיה השחורה במהלך הסיור האחרון בארה"ב. ווטרס צייצה בדף הטוויטר שלה: "אנחנו מתעייפים מהתמיכה בנשיא הזה".

אחוזי התמיכה באובמה צנחו מאז 2008, גם בקרב הקהילות השחורות. הנשיא האמריקני שרואה את מועמדי המפלגה הרפובליקנית בשיאו של המרוץ - גם בעימותים פומביים וגם בבתי הממשל, פונה לגרעין הבוחרים הבטוח שלו כדי לעורר מחדש את ההבטחה שהעניק ב-2008 לקראת הבחירות בנובמבר 2012 .

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת