צפו: הפגנה אלימה בוול סטריט

מחאה חברתית נוסח ניו יורק: מאות מפגינים השתתפו אמש בהפגנה אלימה שנערכה מול מטה הבורסה האמריקנית במנהטן, במחאה על תכנית הסיוע לבנקים, מדיניות המשכנתאות והנהגת עונש המוות. לפחות 80 בני אדם נעצרו בעימותים עם שוטרים, לאחר שעצרו את התנועה סביב המבנה ומנעו מעובדי הבורסה את היציאה מהבניין

מחאה חברתית נוסח ניו יורק: מאות מפגינים השתתפו אמש בהפגנה אלימה שנערכה מול הבורסה האמריקנית במנהטן, במחאה על תכנית הסיוע לבנקים, מדיניות המשכנתאות והנהגת עונש המוות. עשרות מפגינים נעצרו בעימותים עם שוטרים, לאחר שעצרו את התנועה סביב המבנה, ומנעו מעובדי הבורסה את היציאה מהבניין.

ההפגנה, שנערכה אמש סביב הבורסה האמריקנית במנהטן בכוונה "לכבוש את הוול סטריט", גלשה במהרה לפסים אלימים והובילה לגל מעצרים שבסיומו נעצרו לפחות 80 משתתפים. ארגון "אנונימוס" שעומד מאחורי ההפגנות, המשיך בקול תרועה רמה את המחאה שהחלה בשבוע שעבר.

מדובר בשבוע השני לגל ההפגנות במסגרת מה שמוגדר "מחאה חברתית - עולמית", שנערך בשבוע שעבר במקביל מול מרכזי השווקים בכל רחבי העולם. השבוע ההפגנות נערכו רק מול הבורסה בארצות הברית, אבל המחאה הפכה להיות אלימה יותר.

המשטרה ריססה מפגינים בגז

המפגינים מחו ונשאו שלטים נגד מגוון נושאים, בהם תכנית הסיוע לבנקים, מערכת המשכנתאות האמריקנית, מדיניות ההגירה ועונש המוות. אנשי הבורסה האמריקנית, שעברו שבוע לא קל בתוך הבניין, סבלו גם ביציאה לרחוב לאחר שמאות מפגינים המתינו להם ביוניון סקוור. המשטרה לא חסכה באמצעים והובילה את העצורים לאוטובוסים כשידיהם באזיקים. מפגינים אחרים שהתפרעו, ספגו ספרי פלפל לעיניהם.

לדברי גורמים במשטרת ניו יורק, השוטרים ברחוב פעלו באיפוק במסגרת פיזור ההפגה הלא חוקית, שלדברי המשטרה - משבשת את התנועה בחלקיו הדרומיים של האי מנהטן. המפגינים מצדם, נחושים להמשיך ולהפר את סדר התנועה כדי לקדם סדר עולמי חדש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת