אחרי הנאום: סבב ריאיונות בינלאומיים

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייצב לריאיונות בשורה של רשתות זרות בארה"ב. לפני שיעזוב את ניו יורק יתארח ב"פגוש את העיתונות" ברשת NBC, הוא יקיים גם ריאיון ראשון ב-BBC בשפה הערבית ובריאיון לוולף בליצר מרשת CNN אמר כי אינו פוסל הקפאת בנייה נוספת בהתנחלויות

אחרי נאומו באו"ם התייצב ראש הממשלה בנימין נתניהו בשורה של רשתות זרות בארה"ב, סרט נע של מראיינים עברו במלון שלו. מחר לפני שיעזוב את ניו יורק יהיה ראש הממשלה אורח של התכנית "פגוש את העיתונות" ברשת NBC, הוא יקיים גם ריאיון ראשון ב-BBC בשפה הערבית, ובריאיון לוולף בליצר מרשת CNN התייחס להקפאת ההתנחלויות - הוא כבר עשה את זה בעבר ולא פסל את האפשרות שיעשה זאת שוב.

"אנחנו היינו שמחים ללכת למשא ומתן, אבל הנה לך דרך פשוטה לבדוק מי רוצה שלום ומי לא. בדיוק אמרתי את זה על בימת הנואמים בעצרת האו"ם. פניתי לנשיא עבאס. אמרתי לו: 'תראה, יש לי הצעה פשוטה, בוא נתחיל משא ומתן מיד. בוא פשוט נפסיק לשאת ולתת על המו"מ. בוא נפסיק להציב עוד ועוד תנאים מוקדמים'", אמר נתניהו והוסיף: "אני הייתי יכול להציב לו תנאים מוקדמים - לא עשיתי את זה. כי אני יודע שאלה לא באמת תנאים מוקדמים. אז אמרתי בוא נפתח משא ומתן ללא תנאים מוקדמים. אני מוכן לעשות זאת עכשיו ומיד".

נתניהו המשיך: "אם הנשיא עבאס יקשיב לריאיון הזה או לנאומי באו"ם, ויחליט לשנות את דעתו ולגשת למשא ומתן, כך נזניק את תהליך השלום, והדרך היחידה לסיים אותו היא קודם כל להתחיל אותו".

בליצר הקשה על נתניהו והזכיר את הביקורת הנוקבת של הנשיא לשעבר ביל קלינטון, הידוע כתומך נלהב של ישראל. "העובדות אומרות דבר אחר", אמר נתניהו ופירט: "העובדות הן שאם בכלל, אני שיניתי את עמדתה של ישראל לעמדה שיש עליה קונצנזוס, אנחנו יכולים לחיות עם מדינה פלסטינית מפורזת שמכירה במדינה יהודית. אני הפכתי את זה לקונצנזוס בישראל, ואני לא חושב שאף מנהיג מהליכוד עשה זאת קודם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת