ארדואן: כמה ישראלים כבר נהרגו?

ראש ממשלת טורקיה ארדואן תוקף היום את ישראל שטוענת כי ירי הרקטות על ידי הפלסטינים מביא להרג אזרחים. ארדואן דורש לדעת מה הנתונים הסטטיסטיים המגבים את טענת ישראל: "כמה נהרגו? מאה? מאתיים" ומוסיף: "פלסטינים רבים נהרגו"

ראש ממשלת טורקיה תוקף בארסיות

יום לאחר נאום ראש הממשלה בנימין נתניהו בפני עצרת האו"ם מגיב בחריפות ראש הממשלה הטורקי רג'פ טאיפ ארדואן. "מרגיז לשמוע את שנאמר" אמר ארדואן לרשת CNN, "ישראל טוענת כי הפלסטינים מפציצים ומטרידים את אזרחי ישראל וכי רבים מהם נהרגו".

"אני הייתי רוצה לראות נתונים סטטיסטיים מדויקים של כמה ישראלים אכן נהרגו מפצצות או מרקטות ששוגרו לעברם על ידי הפלסטינים?" תובע ארדואן וממשיך: "עשר, עשרים, מאה, מאתיים? כמה? - בבקשה הציגו את התיעוד לכך ואפשרו לנו לדעת".

"מצד שני, אנו יודעים על מאות פלסטינים שנהרגו כתוצאה ממתקפות צבאיות על עזה, ואף אלפים", טוען ארדואן ופותח בנימה ארסית כלפי ישראל תוך שהוא מתייחס בזלזול לשואה שעברו היהודים. "העם הישראלי עוסקים מחדש בנושא של רצח עם בהיסטוריה, ובשימוש במוטיב של רצח עם, הישראלים נוהגים פעם אחר פעם כקורבנות".

בהמשך הדברים מזכיר ארודאן את הסדר הפיצויים של גרמניה לישראל. "גרמניה שילמה חובותיה לישראל ועדיין משלמת.לעומת ישראל, לטורקיה או למוסלמים באזור אין בעיה כזו, הם מעולם לא הפעילו אכזריות כזו", ובאותה נשימה אמר ארדואן "אבל ישראל היא אכזרית מאוד ומראה שום רחמים בעניין".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת