בין עצמאות לאלימות: תמונות השבוע

ברחוב הפלסטיני מקווים לצאת מסוף השבוע עם תוצאות מהעצרת הכללית של האו"ם - הווה אומר הכרזת עצמאות. מצד שני, אובמה ונתניהו לא הולכים לתת להם את התענוג הזה בקלות. אבל, לא משנה איך הדו קרב המדיני יסתיים בניו יורק - המנצחת הגדולה של השבוע היא ללא ספק מישהי אחרת: שלי יחימוביץ'. התמונות שעשו את השבוע

הפלסטינים מתפרעים בדרישה לעצמאות (חדשות 2)

המדינה ה-194?

השבוע עמד בניסיונם של הפלסטינים להתקבל כחברה מלאה, ולהפוך למדינה ה-194 באו"ם. הניסיון, שנערך במסגרת העצרת הכללית של האו"ם שמתכנסת בניו יורק, הוציאה לרחובות אלפי פלסטינים שדורשים עצמאות למדינתם.

במקביל, נמשכו מאמצי ישראל וארה"ב למנוע את קבלתה של המדינה הפלסטינית, תוך שהם מנהלים מגעים עם המדינות החברות במועצת הביטחון של האו"ם. הבוקר נודע כי ככל הנראה מאמצים אלה נשאו פרי, כשבוסניה וניגריה אמורות על פי הדיווחים להימנע בהצבעה - אם תתקיים.

וכמו בכל כינוס של העצרת הכללית, אדם אחד ניסה להעביר את אור הזרקורים אל עצמו, תוך שהוא תוקף את ישראל והודיע כי מבחינתו - פיגועי 11 בספטמבר זו תעלומה שיש לחקור אותה. נשיא אירן אחמדינג'אד בוודאי מתגעגע לשותפו להצהרות המביכות על במת האו"ם, שליט לוב המודח - מועמר קדאפי.

היום ינאמו בזה אחר זה ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן. בעוד נתניהו צפוי לקרוא לפלסטינים לשוב לשולחן המו"מ - כשמבחינת ישראל זו הדרך היחידה למתן עצמאות לפלסטינים, אבו מאזן אמור להודיע כי מבחינתו התכנית ממשיכה כרגיל - והוא לא מתכוון לחזור לרמאללה ללא הכרזה על מדינה פלסטינית עצמאית בנוסח כזה או אחר.

הו-הא, מי זו באה?

המנצחת הגדולה של השבוע, שלי יחימוביץ' (חדשות 2)
שש שנים לאחר שחצתה את הקווים מהעיתונות לפוליטיקה, כבשה שלי יחימוביץ' בסערה את ראשות מפלגת העבודה. המנהיגה החברתית גברה על עמיר פרץ, ועתה תתרכז באיחוד שורות המפלגה ובשיקומה לקראת הבחירות הבאות.

דרסו, הרגו - וברחו לחו"ל

לי זיתוני ז"ל, קרוביה נלחמים על הסגרת דו (חדשות 2)
לי זיתוני, צעירה בת 25 מת"א יצאה לעבודתה כמדריכת פילאטיס ביום שישי שעבר, כאשר רכב בו נסעו שני אזרחי צרפת פגע בה בעוצמה וגרם למותה. שעות לאחר התאונה, החשודים בדריסה כבר לא היו בארץ, וכעת מקווים בני המשפחה והמקורבים להביאם למשפט בישראל.

הבן רצח את הוריו בשביל הירושה

לפני חמישה שבועות נמצאו בני הזוג נח ונורית מעוז, כשהם דקורים בכל חלקי גופם בדירתם בירושלים. במשך זמן רב ניסו במשטרה לפתור את התעלומה ולהתחקות אחר הרוצח, עד שהשבוע התירו לפרסום כי בנם של השניים - דניאל, הוא החשוד המרכזי ברצח. על פי המשטרה, לחשוד חובות גדולים כתוצאה מהימורים, והוא רצח את הוריו על מנת לזכות בירושה ובעזרתה לכסות את החובות.

זן חדש של צפרדע בהודו

תגלית מדעית מרשימה בהודו. מדענים שביצעו במשך חודשים הצליחו לגלות זן חדש ומרהיב של צפרדע, עכשיו בודקים המדענים אם הזן הזה נכחד, או שמא מתחיל להתפתח.

לנו יש פלאפל - ולהם בירה

כמו בכל סוף חודש ספטמבר, מתקיים במינכן פסטיבל הבירה הגדול בעולם. ולמרות שהוא נערך ממש בימים אלה - הוא זכה לשם אוקטוברפסט. במסגרת הפסטיבל, הבירה תישפך כמים ואפילו התיירים יזכו לחוויה בווארית טיפוסית עם תלבושות מקוריות ומתחמי שתייה ענקיים.

מוכרחים להיות שמח - ראש השנה בפתח

וכמעט שכחנו, אבל בשבוע הבא יחגוג העם היהודי את ראש השנה תשע"ב, וכמו בכל שנה החל המסע ההמוני של אלה שיחגגו מול קבר רבי נחמן בעיר אומן שבאוקראינה. מכאן במערכת חדשות 2 באינטרנט, נאחל לכולכם שתכלה שנה וקללותיה, ותחל שנה וברכותיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת