גרמניה: ניאו נאצים - מחוץ לחוק

האיגוד הניאו-נאצי הגדול ביותר בגרמניה, HNG, שתומך באסירים בעלי דעות ימניות קיצוניות, הוצא אל מחוץ לחוק. השר לביטחון פנים בגרמניה הסביר ואמר כי האיגוד, המעודד את האסירים להמשיך במאבקם נגד המערכת, מהווה איום על החברה ופועל נגד החוקה

הוצא מחוץ לחוק (חדשות 2)

הודעה דרמטית של השר לביטחון פנים של גרמניה שמה סוף לפעילותו החוקית של הארגון הניאו-נאצי הגדול במדינה, ה-HNG, שעוסק בסיוע לאסירים של הימין הקיצוני במדינה.

לדברי השר הנס פטר פרידריך, הארגון מעודד את מאבק האסירים ברשויות, ובכך מהווה איום על החברה ופועל נגד החוקה. "בדחיית החוקה הדמוקרטית והאדרת הסוציאליזם הלאומני, האיגוד מנסה להשאיר את בעלי הדעות הימניות-קיצוניות באותה סביבה", אמר.

הוצאת האיגוד אל מחוץ לחוק הוא צעד נוסף בפעילותה של המשטרה לרסן את השפעתן של קבוצות ימין קיצוני, במסגרתה נערכה בשנה שעברה פשיטה על מוסדות של הארגון ברחבי גרמניה.

איגוד ה-HNG, שמוגדר כארגון עזרה לאסירים לאומיים ופוליטיים, נוסד בשנת 1979 ומונה כ-600 חברים. למרות שמשרד הפנים הגדיר את הארגון "גזען ובעל סדר יום אנטישמי", אנשיו מכנים אותו ארגון צדקה שעוזר לאסירים שנשלחו לכלא בשל דעותיהם הימניות הקיצוניות.

ארגוני ימין קיצוני פועלים בגרמניה כמו במקומות אחרים ברחבי אירופה, אולם עד היום הם נכשלו בהשגת מקומות משמעותיים בשלטון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת