איטליה: השופט מוציא בן 41 מהבית של אמא

התופעה ידועה באיטליה ואפילו יש לה שם, "מאמונה". אנשים עוברים את גיל 20, 30 ואפילו 40 בלי לצאת מהבית, מהפסטה ומריח הכביסה של אמא. עכשיו, מערכת המשפט בוונציה נאלצת להתערב ולסלק גבר בן 41 שלא נותן להורים מנוח

לא רוצים לוותר על הבישול של אמא (רויטרס)

הילד בן 41, יש לו חום גבוה: הסבלנות של זוג הורים איטלקים נגמרה. נמאס להם לבשל לבנם המזדקן, לכבס לו את התחתונים או לגהץ את החליפה שהוא לובש למשרד.

"הם פשוט לא מבינים - יש לו עבודה טובה, הכנסה קבועה, אבל הוא לא מוכן לעזוב את הקן", אמר אנדראה קמפי, עורך הדין שנשכר על ידי ההורים כדי לגייס את בית המשפט שיוציא את הילד מהבית. הזוג האיטלקי, שמעדיף להישאר בעילום שם הפתיע את רשויות החוק במיסרטה, סמוך לוונציה, עם הבקשה המוזרה והראשונה מסוגה.

אחרי ההכרעה הודיעו עורכי הדין לגבר שהוא חייב לעזוב את הבית בתוך 10 ימים. אם לא, הוא ייאלץ לעמוד למשפט ויפונה בכוח, אולי אפילו ייענש.

"אנחנו פשוט לא יכולים להמשיך כך", אמר האב. "אשתי מפתחת בעיות הקשורות בלחץ, נאלצנו לאשפז אותה". עורך הדין קמפי התקשה להסתיר את החיוך כשאמר לעיתון ה"טלגרף" הבריטי, "יש לו עבודה טובה , אבל הוא חי בבית. הוא פשוט רוצה שישטפו ויכבסו לו את הבגדים, יבשלו ויגישו לו את הארוחות. הוא לא מתכוון לעזוב".

על פי מחקר שנערך באיטליה, 48% מהגברים האיטלקים בגילאים 18-39 לא רוצים לעזוב את הבית של אמא. באיטליה יש כינוי נושן לתופעה, הם קוראים לזה "מאמונה" - "ילד של אמא". פעם זו הייתה גאוות האמהות. היום, הן מנסות לדחוף אותם מצל הסינר.

למרות שרוב האתרים בעולם מתייחסים לאירוע כידיעה משעשעת, רבים מצעירי איטליה לא מצליחים למצוא עבודה קבועה, או לקבל תנאי שכר שיאפשרו להם לפתח חיים עצמאים. אקדמאים רבים עוזבים את המדינה בגלל המחסור במשרות, אחרים - ממשיכים לגור בבית של אמא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת