חדש באיקאה: אזור המתנה לגברים בלבד

לסניף איקאה בסידני אוסטרליה יגיעו בקרוב הרבה יותר גברים. הסיבה: מתחם המתנה מיוחד לגברים, בו הם יכולים לשהות בזמן שנשותיהם קונות. הגברים נהנים ממשחקים, שידורי ספורט ונקניקיות בחינם ובנות זוגן נהנות מחצי שעה של קניות ללא הפרעה

סניף איקאה. ארכיון (AP)

סטריאוטיפ מקובל לגבי גברים הוא שהם שונאים לעשות שופינג ושכל כניסה לחנות היא סבל בל יתואר לגבר המסכן שנאלץ להמתין. ניתן להתווכח על מידת האמת בסטריאוטיפ, אך על דבר אחד אין ויכוח: מנהלי סניף איקאה בסידני שבאוסטרליה מאמינים לו.

הכירו את " MÄNLAND", אזור המיועד אך ורק לגברים. בסניף האוסטרלי של רשת הרהיטים השוודית הקימו את האזור בכוונה המובהקת שישמש מפלט לגברים בזמן שבנות זוגם קונות. עד כדי כך מחמירים על הטהרה הגברית ב"מנלנד", שאסרו לחלוטין את כניסתן של נשים לאזור.

לשהייה במתחם יש הגבלת זמן ולנשים ניתנים זמזמים מיוחדים שמזכירים להן שעברו 30 דקות ושעליהן ללכת ולאסוף את בעליהן. האזור כולל משחקים רבים, כגון כדורגל שולחן, פינבול וקונסולת Xbox 360. בנוסף, מוצגים במקום משחקי ספורט על מסכי טלוויזיה ומחלקים לגברים, איך לא, נקניקיות בחינם.

המתחם עדיין לא פעיל לחלוטין, אך ארבעת ימי הניסיון בסניף היוו הצלחה מסחררת. כרגע, לא ידוע אם מתכננת איקאה להציג את המתחם גם בסניפים אחרים בעולם.