פיגוע מול משרדו של ארדואן: שלושה נהרגו

מכונית תופת התפוצצה מול פתח משרדו של ראש ממשלת טורקיה. לפחות 3 בני אדם נהרגו ועוד כ-15 נפצעו, בהם גם 3 פצועים קשה. תושבי האזור סיפרו על עשן סמיך ושחור שמיתמר מעל הזירה ועל הרס רב שנגרם שם. במקום משתוללת שריפה. ארדואן עצמו לא שהה במקום. התובע הכללי: פיגוע טרור

קולות נפץ עזים החרידו הבוקר את מרכז אנקרה, בירת טורקיה, כשמול לשכתו של ראש הממשלה, רג'פ טאיפ ארדואן, התפוצצה מכונית תופת. לפחות שלושה בני אדם נהרגו וכ-15 אחרים נפצעו, כשלושה מהם במצב קשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ארדואן עצמו יצא הלילה לארצות הברית, לקראת כינוס העצרת הכללית של האו"ם, ולכן לא היה בקרבת מקום. אישה אחת נעצרה בחשד למעורבות בפיגוע. לפי חלק מהדיווחים, אירע הפיצוץ בתוך מיניבוס.

השר לביטחון הפנים בטורקיה, בולט ארינק, אמר בצהריים כי ההערכה היא שהרקע לאירוע הוא פלילי. עם זאת, אמר בצהריים התובע הכללי בטורקיה כי הפיצוץ הוא פעולת טרור.

לפי כלי התקשורת המקומיים, אירע הפיצוץ בסביבות 11:00 הבוקר. נסיבות האירוע עדיין אינן ברורות. פרט להרוגים ולפצועים, נגרם במקום נזק כבד לרכוש: חמש מכוניות נשרפו כליל וחלונות ראווה של בתי עסק רבים בסביבה התנפצו מעוצמת ההדף.

גם זכוכיות החלונות של בתי מגורים רבים באזור נשברו בשל הפיצוץ, שאחריו פרצה במקום אש. האתר הטורקי "מינט האבר" מדווח כי אמבולנסים של הסהר האדום הגיעו לזירה ופינו את הפצועים לבתי חולים בסביבה, כשלפי שעה - ממשיכה הדליקה במקום להשתולל.

סביב הזירה נפרשו שירותי הביטחון הטורקיים בכוחות מתוגברים, והחלו לחקור את נסיבות הפיצוץ.

בהכנת הידיעה השתתפו עמית ולדמן, תום שרון וערד ניר