"נער הזאב" הגרמני מדבר: "אני לגמרי לבד בעולם"

הפרשה המוזרה שמטלטלת את גרמניה עדיין אפופת מסתורין. ריי בן ה-17, הנער האלמוני שהגיע לברלין אחרי שחי ביערות וקבר שם את אביו המת, סיפר לעובדי הרווחה כי גם אמו מתה בתאונה, אבל לא ידע להסביר מדוע הוא דובר אנגלית ולא גרמנית. "שאלתי אותו אם יש לו דרכון או תעודות", סיפרה עובדת רווחה, "והוא נראה מבולבל"

ריי, "נער הזאב" (סוכנויות הידיעות)

שבועיים לאחר שצץ מתוך היער והגיע ללב ברלין, ממשיכה פרשת "נער הזאב" לטלטל את משטרת גרמניה - שם עדיין מנסים לפענח כל פרטי הסיפור יוצא הדופן.

הנער בן ה-17, העונה לשם ריי, סיפר כי חי עם אביו במשך שנים בתוך היער - עד למותו של האב לפני כחודש. אחרי שקבר אותו באדמה, עשה הנער את דרכו אל מחוץ ליער והגיע לציוויליזציה, אלא שאז התברר כי באופן מסתורי הוא דובר אנגלית שוטפת ויודע רק קומץ מילים בגרמנית.

ריי מטופל על-ידי שירותי הרווחה הגרמניים. למטפליו הוא סיפר כי הוא "לגמרי לבדו בעולם" - והותיר עליהם רושם רב שרק הוסיף עוד יותר לתחושת המסתורין. "הוא לא נראה בכלל כמו נווד", סיפרה עובדת רווחה ששוחחה עם הנער. "הוא לא מסריח והגיע לכאן נקי. גם הבגדים שלו היו נקיים, אבל הוא פשוט לא יודע על עצמו שום דבר. הוא אמר שהוא זקוק לעזרה כי אינו יודע לאן ללכת ואין לו אדם בעולם שיטפל בו. ניסיתי לדובב אותו כמה שיותר על מקום מגוריו, אבל הוא פשוט לא ידע דבר".

עובדת הרווחה סיפרה עוד כי "האנגלית שלו רהוטה מאוד. הוא גם אמר שאביו הדגיש בפניו שזו שפה חשובה". היא ציינה כי למרות הערכתה כי ריי דובר אנגלית מלידה, זיהתה בדיבורו "שמץ של מבטא אחר".

"דרכון? הייתי צריכה להסביר לו במה מדובר"

על משפחתו, סיפר ריי לעובדת הרווחה כי אמו מתה בתאונת דרכים כשהיה ילד. "קיבלתי את הרושם שגם הוא היה במכונית מכיוון שהוא אמר שמהאירוע שבו היא נהרגה נותרו על רגליו צלקות, אך אני לא ראיתי אותן", היא סיפרה.

על הרגעים שבהם ניסתה לברר אם הנער מחזיק מסמכים רשמיים, סיפרה: "הוא נראה מבולבל לחלוטין כששאלתי אותו אם יש לו דרכון או תעודת זהות. הייתי צריכה להסביר לו בדיוק במה מדובר. הוא ציין כי הוא יודע לקרוא מכיוון שאביו לימד אותו".

בתחילת השבוע פנתה משטרת גרמניה לאינטרפול, בניסיון לבדוק את זהותו של הנער המסתורי. תוצאות רשמיות לחקירה יגיעו, ככל הנראה, רק בתחילת השבוע הבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת