דיווח בארה"ב: "פולארד רצה לרגל גם לאוסטרליה"

אתר חדשות אמריקני ציטט בכירים לשעבר ב-FBI ובמשרד המשפטים בוושינגטון שטענו כי המרגל הכלוא כבר 26 שנים הציע את שירותיו קודם לכן לאוסטרליה ולדרום אפריקה, ורק אחרי שנדחה - פנה לישראל, שענתה לו בחיוב וקיבלה את שירותיו

האם ג'ונתן פולארד, שהורשע בארצות הברית בריגול לטובת ישראל ונמצא כבר 26 שנים מאחורי סורג ובריח, הציע את "שירותיו" גם לאוסטרליה ולדרום אפריקה? אתר החדשות האמריקני "ניוז מקס" מדווח מפי אישה ששימשה בעברה סוכנת של ה-FBI ומפי אדם שהיה מעורב בפרשה בעת שכיהן במשרד המשפטים האמריקני כי טרם פולארד פנה לכאורה לישראל רק אחרי שהציע את שירותיו לשתי המדינות הנוספות - ונענה בשלילה.

חוקרת ה-FBI המצוטטת סיפרה כי ב-1980 העביר פולארד מידע מסווג לדרום אפריקה. היא סיפרה כי בחקירותיו הודה המרגל כי פנה גם ל"מדינה ידידותית" - אוסטרליה - עוד טרם החלו הדיונים במשפטו. החוקרת בדימוס עצמה לא נקבה בשמה של המדינה, אולם נציג משרד המשפטים שהתראיין לכתבה הוא שאמר כי מדובר באוסטרליה.

בניגוד לטענות שלפיהן ביצע פולארד את מעשיו מתוך תחושת שליחות ציונית, סיפרה סוכנת ה-FBI כי בהתחשב בכך שפנה למדינות אחרות לפני ישראל, היה המניע לדברים "ריגוש ותחושה כאילו הוא אדם חשוב שמהווה חלק מהמשחק. גם לכסף הייתה חשיבות, אבל הוא לא עשה זאת מסיבות כלכליות בלבד - אלא כדי לאמץ לעצמו אורח חיים מסוים שבו הוא חפץ".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק