איטליה: פעוטה בת שנה וחצי נלקחה מהוריה – בשל גילם המבוגר

קשיש בן 70 ואשתו בת ה-57 שהצליחו להביא ילדה לעולם באמצעות טיפולי פוריות, ייאלצו למסור את בתם לשירותי הרווחה באיטליה. בית המשפט בטורינו קבע כי "בני הזוג אינם כשירים לגדל תינוקת, וכי בשל גילם המתקדם הילדה תיהפך ליתומה בגיל מאוד צעיר"

הזוג האיטלקי ממנו הרשויות הורו לקחת את ה (רויטרס)

בית משפט באיטליה הורה לקחת תינוקת בת שנה וחצי מידי הוריה, בטענה שהם "זקנים מדי". האב בן ה-70 ואשתו בת ה-57, הביאו את הילדה לעולם בהפרייה מלאכותית שנעשתה מחוץ למדינה.

השופטים בטורינו האשימו את המרפאה בחוסר אחריות, ונימקו את החלטתם בכך שהתינוקת היא "תוצאה של יישום מעוות של ההזדמנויות המוצעות על ידי התקדמות הגנטיקה".

השופטים ציינו כי ההורים ביצעו מעשה שהינו "מעבר לחוקי הטבע", והראו חוסר אכפתיות מצרכי הילדה. בשל כך הם הורו לקחת את הפעוטה מידיהם והיא נמסרה לשירותי הרווחה האיטלקיים.

"הילדה תהפוך ליתומה בגיל מאוד צעיר"

בני הזוג כונו על ידי השופטים "נרקיסיסטים" בשל רצונם האנוכי להבאת הילדה לעולם, והסבירו כי "בשל גילם המתקדם, הילדה תיאלץ להיות יתומה בגיל מאוד צעיר".

עורכי הדין של בני הזוג יצאו להגנתם וסיפרו שהם ניסו במשך שנים להביא ילד לעולם, אך ללא הצלחה, ופעמיים בעבר פנו לבקשת אימוץ, והבקשות נדחו. בשל כך, הם החליטו לפנות למציאת פיתרון מחוץ לאיטליה, ופנו למרפאה שאפשרה את ההפריה המלאכותית.

השכנים העידו: בני הזוג מבוגרים מדי בשביל לטפל בה

בני הזוג הסבירו לשופטים כי יש ביכולתם את כל האמצעים הנדרשים לגידול הילדה, ומצבם הבריאותי מאפשר להם לגדל אותה ולהעניק לה את כל אשר היא צריכה. הם סיפרו שהם אוהבים את ילדתם מאוד, ולא יכולים לדמיין את חייהם בלעדיה.

בית המשפט סירב לבקשתם, בטענה ששכניהם העידו כי שמעו מספר פעמים את הילדה בוכה וקוראת להוריה, והם לא היו מסוגלים לרדוף אחריה ולהעניק לה את הדברים שאליהם נדרשת פעוטה בגילה.

על פי החוק באיטליה, ניתן לקבל טיפולי פוריות עד גיל 43, אך עורכי הדין של בני הזוג טענו כי במקרים רבים נשים בנות 50 ו-60 זוכות לקבל טיפולי פוריות, ולהבאת ילדים לעולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת