קאהן מגיב לראשונה: "זו הייתה שגיאה מוסרית"

לראשונה מאז התפוצצה פרשת אונס החדרנית, מתייחס יו"ר קרן המטבע לשעבר לפרשה, זאת בראיון לטלוויזיה הצרפתית. שטראוס-קאהן הכחיש כי הייתה אלימות במהלך יחסי המין עם החדרנית בבית המלון בניו יורק, אך אישר כי קיים איתה יחסים. "זו הייתה טעות. טעות הקשורה לאשתי, לילדיי ולחבריי", הוא אומר

שטראוס-קהאן, הערב בראיון (רויטרס)

"אונס החדרנית" - גרסת יו"ר קרן המטבע לשעבר: דומיניק שטראוס-קאהן מעניק הערב התייחסות ראשונה לפרשת התקיפה המינית ממנה זוכה בחודש האחרון ומכנה את אשר אירע עם החדרנית בבית המלון בניו יורק - "שגיאה מוסרית".

בראיון ראשון מאז התפוצצות הפרשה שהעניק הערב שטראוס-קאהן לערוץ הטלוויזיה הצרפתי TF1, הכחיש יו"ר קרן המטבע שאיבד את משרתו בעקבות החשדות החמורים, כי תקף באלימות או היה אגרסיבי כלפי החדרנית המתלוננת. "זו הייתה טעות. טעות הקשורה לאשתי, לילדיי ולחבריי - וכך גם לעם הצרפתי".

"אני לא גאה בזה ואני מאוד מצטער, ואני מאמין שעוד לא סיימתי להצטער על כך", אמר קאהן. "אני מכבד נשים ואני מבין את תגובתן, אבל שילמתי מחיר כבד. היא (החדרנית) שיקרה באשר לכל דבר. היא שיקרה על העובדות והציגה גרסאות רבות ושונות, כך שאני לא יכול להאמין לאף מילה שהיא אמרה".

"ההאשמות בוטלו. לא היה משפט ולא יהיה משפט. אבל תביעה אזרחית תראה שתמריצים כספיים עומדים מאחורי העניין. סדרי הדין האזרחי יתקיימו, אני לא מתכוון לנהל משא ומתן ", הוסיף יו"ר קרן המטבע לשעבר.

"פחדתי מאוד"

"פחדתי, פחדתי מאוד", הוסיף קאהן. "כשאתה נתפס במלתעות המכונה (האמריקנית) אתה מרגיש שאתה יכול להימחץ. הושפלתי לפני שהספקתי לומר מילה".

שטראוס-קאהן שב לצרפת מוקדם יותר החודש, לאחר קרב משפחתי ארוך בסופו הוא נוקה מכל אשמה או חשד שעמדו כלפיו. הוא זכה לקבלת פנים צוננת בנמל התעופה - וזאת למרות הטענות של עורכי דינו ערב שובו לפריז כי מלכתחילה טענו שהוא חף מפשע. "טענו מתחילת הפרשה שמרשנו חף מפשע", אמרו עורכי דינו של קאהן עם שובו לצרפת. "אמרנו שיש הרבה סיבות להאמין שהחדרנית אינה אמינה, אבל אף אחד לא הקשיב לנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת