מטייל ישראלי נהרג בתאונת אומגה בפרו

יום של אסונות ברחבי העולם: מטייל ישראלי בשנות ה-20 לחייו נהרג בנפילה מגובה רב באתר תיירות במחוז סנטה תרזה שבפרו. על פי התקשורת המקומית, מספר תיירים נוספים נפגעו בתקרית. הודעה נמסרה למשפחתו

אתר התאונה, ארכיון

אסון נוסף בחו"ל: צעיר ישראלי בשנות ה-20 לחייו נהרג היום (רביעי) בתאונה באתר אומגה בפרו, בקרבת אתר התיירות הפופולארי מאצ'ו פיצ'ו. משרד החוץ אישר כי באירוע נהרג ישראלי אחד שנפל מרמפה מגובה רב, והודעה נמסרה למשפחתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כלי תקשורת במדינה הדרום-אמריקנית, באירוע מעורבים מספר תיירים נוספים שמצבם טרם התברר. התאונה אירעה במסלול האומגה המפורסם קולה דה מונו, הממוקם במחוז סנטה תרזה דרומית למאצ'ו פיצ'ו.

מאצ'ו פיצ'ו, ארכיון (חדשות 2)

מוקדם יותר היום נהרגה ילדה ישראלית בת 12 לאחר שמעבורת עלתה באש ושקעה מול חופי קראבי בתאילנד. יתר 117 הנוסעים ואנשי הצוות חולצו בשלום. ממשרד החוץ נמסר כי הדיווח נבדק וכי הנושא נמצא בטיפול השגרירות הישראלית בבנגקוק והמחלקה לישראלים בחו"ל. התקרית אירעה במהלך טיול בת מצווה משפחתי.

אסון המעבורת בתאילנד (התקשורת בתאילנד)

סמוך לשעה 15:30 (שעון תאילנד) פרצה אש על סיפון המעבורת בשעה שעשתה את דרכה בחזרה לפוקט מהאי קו פי פי. ככל הנראה השריפה נגרמה כתוצאה מפיצוץ במנוע שהתלקח, בשעה שהנערה שהתה בשירותים. האש התפשטה במהירות לכל רחבי המעבורת והנוסעים קפצו למים על מנת להימלט מהלהבות.

הספינה שקעה למצולות כשעתיים וחצי לאחר שהחלה לבעור במרחק של כ-10 ק"מ מחופי או נאנג במחוז קראבי. "המעבורת נשרפה כליל במהירות מדהימה והעובדה שהסירות היו בקרבת מקום הייתה פשוט נס", אמר גורם בכיר בצוות החילוץ לכלי תקשורת בתאילנד. בעל הספינה סיפר לכלי תקשורת בתאילנד כי "הילדה הלכה לשירותים ממש לפני שהאש התפרצה".

"ככל הנראה בשלב מסוים בת ה-12 ירדה לאזור השירותים איפה שנמצאים המנועים, ובשלב מסוים כנראה התחילה להתפתח שם אש", סיפר נתי חדד מיחידת החילוץ קוסמוי. "הדיווח הראשוני שקיבלנו הוא שהיא נשרפה למוות, אבל עכשיו אנחנו מדווחים שהיא נחנקה למוות מעשן. היה מאוד קשה להגיע אליה למטה".

הזירה בברלין, היום (התקשורת בגרמניה)

עוד דווח היום כי גופתו של אזרח ישראלי נמצאה מאחורי חורבות כנסייה נטושה בברלין כשעליה סימני אלימות קשים. במשטרה המקומית בודקים חשד לרצח וחקרו אדם שעמו היה הישראלי בקשר. בשיחה עם חדשות 2, סיפר קונסול ישראל בגרמניה כי הצעיר בן ה-22 פנה לפני ימים אחדים לשגרירות וביקש סיוע כספי.

"הוא לא נפגש איתי אישית, אבל הוא הגיע לשגרירות בערב החג וביקש סיוע כלכלי בקשר למשפחה. שוחחנו עם המשפחה וביקשנו לסייע לו, המשפחה נרתמה והוא הלך לחב"ד, חגג איתם בליל הסדר", סיפר הקונסול אייל סיסו. לדבריו, המשטרה מתמקדת כעת בכיוון הפלילי ולא סביר שמדובר בפעולה על רקע אנטישמי.