האינטרפול חוקר את "נער הזאב"

משטרת ברלין התירה אתמול לפרסום כי בתחילת החודש הגיע נער כבן 17 לבניין העירייה וסיפר: "חייתי עם אבי 5 שנים ביער ולפני שבועיים הוא מת". הנער לא זוכר מאין בא וכעת חוקרים באינטרפול האם הוא בכלל רשום כילד בריטי נעדר. את אביו, סיפר הנער, הוא קבר ביער

זכה לכינוי "נער-זאב". אילוסטרציה (AP)

פרשת "נער הזאב", הנער שהופיע החודש בברלין ואמר כי חי בחמש השנים האחרונות ביער, מגיעה לחקירה רשמית באינטרפול - שבודק אם "נער הזאב" הוא בכלל ילד בריטי נעדר.

ריי בן ה-17 הגיע לעיריית ברלין, גרמניה, ב-5 בספטמבר ונלקח לטיפול במרכז חירום לנוער. הוא סיפר שאביו מת שבועיים לפני שהגיע לברלין וכי הוא קבר את גופתו ביער. הנער הבלונדיני ותכול העיניים, שסיפר כי הוא לא זוכר מאין הגיעה משפחתו, אמר לאנשי העירייה כי הצליח להגיע אל העיר באמצעות מעקב אחרי מצפן שהיה ברשותו.

היום פנתה המשטרה הגרמנית לאינטרפול, במטרה לבדוק את זהותו של הנער המסתורי שכבר זכה לכינוי "נער הזאב". תוצאות רשמיות לחקירה יגיעו, ככל הנראה, רק בתחילת השבוע הבא.

קבר את אביו והלך שבועיים עד ברלין

קלאודיה אליטוק ממשטרת ברלין אמרה לעיתון הבריטי "דיילי מייל" כי "הוא דובר אנגלית שוטפת ומילים ספורות בגרמנית. הוא זוכר את שמו אבל אנחנו לא מפרסמים אותו".

"הוא הסביר שאת חמש השנים האחרונות הוא בילה ביערות עם אביו, שמת ואז הוא קבר אותו. הוא הלך במשך שבועיים עד שהגיע לברלין. הוא אמר מה קרה לאמו, אך אני לא יכולה למסור את המידע הזה. הוא נמצא במצב טוב ונלקח לטיפול", הוסיפה. לפי חלק מהדיווחים, אמו נהרגה בתאונת דרכים ומאז תעו הוא ואביו ביערות העבותים.

הבלשים עוברים על כל המידע שריי נתן להם, כדי לצייר תמונה ברורה יותר של הרקע והביוגרפיה של הצעיר. טרם ברור אם הוא ייקח את השוטרים למקום בו הותיר את גופתו של אביו, שם החל את מסעו לבירה הגרמנית.

דובר משרד החוץ הגרמני אמר בנושא כי "אנו מודעים לדיווחים הללו ובודקים אותם". ככל הנראה, צוות הקונסוליה הבריטית בגרמניה עומד בקשר עם הרשויות בברלין ונבדק האם הנער הוא נעדר בריטי. ריי אמר לחוקרים כי אביו אמר לו שאם אי פעם משהו יקרה לו, עליו ללכת צפונה ולהגיע לברלין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת