ימים לפני הרצח: "ביקש סיוע כספי"‎

משטרת ברלין ממשיכה לחקור את נסיבות מותו של הצעיר הישראלי שגופתו נמצאה בכנסייה נטושה. "לא יודעים מה עומד מאחורי הרצח, הוא הכיר בהוסטל אדם שנחקר במשטרה", אמר קונסול ישראל. הודעה נמסרה למשפחתו

משטרת גרמניה זיהתה את גופתו של הצעיר הישראלי בן ה-22 שעל פי החשד נרצח בכנסייה נטושה ששימשה כמקלט למחוסרי בית. הודעה נמסרה למשטרת ישראל שמיהרה לבשר על כך למשפחתו. בתוך כך, מתברר כי הצעיר הישראלי ביקש סיוע כספי מהשגרירות הישראלית בערב חג הפסח - כך אומר הערב (רביעי) איל סיסו, קונסול ישראל בגרמניה, בריאיון למהדורה המרכזית עם יונית לוי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הוא לא נפגש איתי אישית", הבהיר סיסו, "אבל הוא הגיע לשגרירות בערב החג וביקש סיוע כלכלי בקשר למשפחה. שוחחנו עם המשפחה וביקשנו לסייע לו, המשפחה נרתמה והוא הלך לחב"ד, חגג איתם בליל הסדר".

"זה היה עניין טכני שלצערי אנחנו מורגלים בו כמעט מדי שבוע במשרד החוץ", הוא הסביר. "אנשים באים לנציגויות עם בעיות כאלו ואחרות. זו הייתה בעיה פתירה, נדרשנו להתקשר למשפחה, לעדכן אותם, לבקש מהם סיוע, זה מה שעשינו בערב החג".

זירת הרצח, היום (dpa)

לדברי הקונסול, עדיין לא ברור מה היה הרקע לרצח, אולם המשטרה המקומית מתמקדת בכיוון הפלילי. "הוא הגיע להוסטל, ככל הנראה הוא הכיר אדם כזה או אחר שמשטרת גרמניה חוקרת", סיפר סיסו. "הכיוון כרגע הוא פלילי, אבל הם עדיין לא יכולים לאשר את זה".

סיסו אף טען כי הוא עצמו נפגש היום עם חוקרי הרצח. "הם בודקים את זה במלוא הרצינות", הוא העיד, "הם נותנים סיכויים נמוכים לכיוון לאומני או אנטישמי, אבל הם עדיין לא יכולים לשלול את זה עד שיעשו את כל הבדיקות. אני מקווה שבמהרה הם ייתנו לנו פתרונות, ונוכל להבין מה בדיוק קרה".