טורקיה מאיימת - עכשיו על אירופה

טורקיה מאיימת לנתק את המגעים עם האיחוד האירופי, אם קפריסין תתקבל ביולי 2012 את המינוי הצפוי - ותיבחר לנשיאת האיחוד. "אם שיחות השלום בקפריסין לא מתקדמות, והאיחוד האירופי מעניק את הנשיאות למדינה השוכנת בדרום האי הקפריסאי, המשבר האמיתי יהיה בין האיחוד לבין טורקיה", אמר סגנו של ארדוא

טורקיה מאיימת לחתוך (חדשות 2)

הממשל הטורקי לא מסתפק באיומים כלפי ישראל ושולח היום מסר תקיף - הפעם, כלפי האיחוד האירופי: בשיר אטאלי, סגנו של ראש הממשלה רג'פ טאיפ ארדואן, איים להפסיק את כל המגעים מצד טורקיה להפוך לחברה באיחוד האירופאי, אם קפריסין תתמנה לנשיאת האיחוד ב-2012, כמתוכנן בסבב המדינות הנשיאות, כך מדווחת סוכנות הידיעות הטורקית אנטוליה.

"אם שיחות השלום בקפריסין לא מתקדמות, והאיחוד האירופי מעניק את הנשיאות למדינה השוכנת בדרום האי הקפריסאי, המשבר האמיתי יהיה בין האיחוד האירופאי לבין טורקיה", אמר סגנו של ראש הממשלה במהלך ביקור באי, וציין כי מדובר במדיניות ממשלתית ולא בהחלטה של משרדו. בימים האחרונים נשמעו איומים מצדה של טורקיה לבלום את החיפושים ואת קידוחי הגז שקפריסין מבצעת בים התיכון, גם בכוח.

קפריסין, החברה באיחוד האירופי ומוכרת על ידי הקהילה הבינלאומית, עדיין כואבת את הפלישה הטורקית לשטחה בשנת 1974. הפלישה חילקה את האי לשניים: האחד עם זיקה יוונית, והשני תחת שליטה טורקית. על פי סבב הנשיאות, קפריסין אמורה לקבל את המינוי לנשיאות בחודש יולי 2012.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת