אובמה רוצה להטיל מס מיוחד על מליונרים

הנשיא האמריקני מתכנן חבילת מיסוי חדשה, שעיקריה - גביית יותר מסים מעשירי ארצות הברית, או לפחות את אותם אחוזי המיסים כמו אלו שמשלמים מקבלי ההכנסות הממוצעות. מנהיג הרוב הרפובליקני כבר הודיע כי יתנגד להצעתו של אובמה, שיצטרך להעביר את החקיקה עד ל-23 בנובמבר

משנה סדר עדיפויות. אובמה (רויטרס)

נשיא ארה"ב ברק אובמה מגבש הצעת חוק שתטיל מס מיוחד על עשירים, ויבטיח שהמיליונרים ישלמו לפחות את אותם האחוזים כמו בעלי ההכנסות הממוצעות.

גורמים רשמיים בבית הלבן אמרו שהמס יהיה חלק מהמאמצים של הממשל לצמצום הגירעון, על רקע חבילת מהלכים עליה יכריז הנשיא במהלך השבוע. הנשיא אובמה מכנה את החוק החדש "חוק באפט", על שמו של וורן באפט, המיליארדר והמשקיע שאמר לפני מספר שבועות כי אנשים עשירים שכמותו משלמים מספר אחוזים נמוך יותר של מיסים מהכנסות שלהם, יחסית למשלם המיסים הממוצע.

באפט כתב בניו יורק טיימס שהוא וחבריו לאלפיון העליון "קיבלו יחס מועדף למשך זמן רב מדי מידיו של קונגרס חובב מיליונרים". החוק החדש יכסה עוד חלק מהכנסות שהממשל מצפה להשיג בעזרת מיסוי - בסך כולל של 447 מיליארד דולרים.

מנהיג הרוב הרפובליקני בקונגרס ג'ו ביינר אמר בתגובה להצעה כי הוא מתכוון להתנגד לחבילת המיסוי החדשה. אובמה, שכבר הספיק להיתקל בקונגרס עוין כשניסה להעביר את תכנית ההבראה הקודמת לצמצום הגירעון, יודע ששוב יש תאריך שעד אליו הוא צריך להשלים את החקיקה - 23 בנובמבר. אם עד לתאריך זה לא יגיש אובמה את מלוא החקיקה - הוא יצטרך להמתין לחלון ההזדמנויות הבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת