המחאה החברתית מגיעה לניו יורק

אורחים לא שגרתיים נצפו בסוף השבוע ברחוב הכי קפיטליסטי בעולם - מחוץ לוול סטריט בניו יורק. את החליפות ותיקי מסמכים החליפו שלטים ומגאפונים, כשהמפגינים צועקים סיסמאות מכל קצוות הקשת הפוליטית - הזדהות עם העם המצרי ומחאה נגד האבטלה

העם דורש צדק חברתי - הגרסה הניו-יורקית: חומה של שוטרים שמרה בסוף השבוע על בניין הבורסה בוול סטריט, כשאלפי מפגינים התקדמו לליבו של הרובע הפיננסי - במחאה על המצוקה הכלכלית והכישלון של הממשל האמריקני להתמודד עם המצב.

"את הבנקים הצילו, אותנו מכרו", צעקו המפגינים שנשאו שלטים רבים. מארגני ההפגנה הם ההאקרים האקטיביסטים "אנונימוס", שעודדו את ההמונים וגייסו למטרה זו תמיכה ברחבי הרשת.

"אני די מתוסכל", אמר אחד המפגינים. "חשבתי שהצבענו עבור שינוי ב-2008, אבל ברור שלא קיבלנו את זה". חלק אחר של המפגינים אומר כי הוא מעש באבטלה הגבוהה ומהמצב הכלכלי באומה האמריקנית.

"אנחנו כאן גם כדי להפגין סולידריות עם כל אותם מפגינים סביב העולם, ממצרים עד יוון", אמר מפגין. "בכל מקום שבהם האנשים יוצאים לרחובות מפני שהם לא מוכנים לקבל את זה יותר, הם לא יתנו יותר לאנשים לנהל את חייהם ממשרדים שאין להם שום קשר לחייהם".

מארגני ההפגנה טענו שמפגינים מקשת רחבה של סוגיות פוליטיות היו מיוצגים בהפגנות שנערכו בסוף השבוע. אחרים אף טוענים שההפגנות יימשכו גם במהלך השבוע. ב"אנונימוס", בכל אופן, מתכוננים לעוד סופי שבוע סוערים.

בינתיים, נוכחות מאסיבית של כוחות משטרה נראתה ברחוב שבדרום מנהטן, במהלך כל היום - ואף במהלך הלילה, לכל מקרה שחס וחלילה ייצא מכלל שליטה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת