שוב: התרסקות במפגן אווירי בארה"ב; אין נפגעים

רק 24 שעות אחרי שמטוס קרב מתקופת מלחמת העולם השנייה התרסק במהלך מופע אווירי בנוואדה והרג 9 צופים, התרסק מטוס ותיק נוסף במפגן אווירי, הפעם במערב וירג'יניה שבמזרח המדינה. במקרה זה לא היו נפגעים

מטוס מתקופת מלחמת העולם השנייה שוב התרסק הלילה במהלך מופע אווירי בארה"ב. גם הפעם, ממש כמו באסון שגבה את חייהם של תשעה בני אדם בסוף השבוע, המקור לתקלה הוא כשל טכני. הפעם, לשם שינוי, לא היו נפגעים בהתרסקות.

המטוס, מדגם T-28, התרסק במהלך מופע סמוך לעיר מרטינסבורג. המטוס, בעל מנוע אחד, נבנה בשנת 1958 והיה רשום כחוק במנהל התעופה האמריקני. ההתרסקות אירעה במהלך הדגמה שגרתית של הטלת תחמושת שהייתה מתוכננת לאותו יום, כך נמסר מהמשמר הלאומי של מערב וירג'יניה.

רק 24 שעות אחרי האסון

ההתרסקות הזאת מגיעה רק 24 שעות אחרי האסון בנוואדה, שם מטוס קרב מתקופת מלחמת העולם השנייה התרסק בסמוך ליציע צופים במהלך מופע אווירי סמוך לעיר רינו שבמערב המדינה, תשעה בני אדם נהרגו וכ-50 בני אדם נפצעו באירוע הקשה.

צפו בהתרסקות, כפי שתועדה על ידי אחד הצופים:

המטוס, מדגם P-51 מוסטנג התרסק לצד יציע הצופים במהלך המופע האווירי המתקיים בסמוך לעיר רינו בנבאדה. "ראיתי חלקי גופות. לאנשים שנותרו בחיים חסרו איברים" מספרת באימה מורין היגינס, שפוקדת את המופע מזה 16 שנים. "המטוס פשוט צלל ישר לאדמה", סיפר אדם נוסף שהיה בקהל.

מנהל המופע האווירי אישר כי הטייס ג'ימי ליווארד בן ה-74 נהרג בהתרסקות, והוסיף כי ישנן אינדיקציות לכך שכשל טכני גרם למטוס להתרסק. ליווארד הוא טייס בעל שם והבעלים של קבוצת טיסה המשתתפת באופן קבוע במופע האווירי, הנערך מדי ספטמבר מאז 1964. הוא טס במעל ל-120 מופעים אוויריים ואף השתתף כטייס-ניצב במספר סרטי קולנוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת