בנק הזרע: לא מקבלים תרומות מג'ינג'ים

אפליה נגד כתומי השיער? בעקבות ביקוש נמוך מדי, החליטו בבנק הזרע העולמי שלא לקבל תרומות זרע מג'ינג'ים. מתברר שזוגות שפונים לבנק הזרע מבקשים קבלת תרומה מג'ינג'ים רק במידה שאחד מהם הוא כזה, או במקרה שיש העדפה קונקרטית לילד כתום שיער. כל היתר לא רוצים ילד ג'ינג'י, חוץ מאשר - איך לא - באירלנד

ג'ינג'ים? אין לכם מקום בבנק הזרע (AP)

מעוניינים לתרום זרע ואתם ג'ינג'ים? כדאי שתחשבו שוב. בנק הזרע הבינלאומי הגדול ביותר בעולם, "קריו-בנק", הממוקם בדנמרק ומפיץ תרומות זרע ליותר מ-60 מדינות, החליט למנוע מבעלי שיער ג'ינג'י לתרום זרע - זאת עקב הביקוש הנמוך.

מנכ"ל בנק הזרע, אולה שואו, הסביר כי "תרומות זרע הפכו לדבר נפוץ בשגרה בשנים האחרונות, ולכן בנקי זרע מרשים לעצמם לשלוט ממי הם לוקחים תרומה וממי לא".

שואו מציין כי על פי הנתונים של בנק הזרע, זוגות שאינם מצליחים להביא לעולם ילדים יבקשו לרוב תרומת זרע מג'ינג'י משתי סיבות מרכזיות: האחת הינה במקרה שבו שאחד מבני הזוג ג'ינג'י ולכן הם רוצים ילד שייראה כמוהם; ואילו השנייה נובעת מתוך העדפה קונקרטית של אחד מבני הזוג לצאצא ג'ינג'י. "הגענו למכסה המקסימאלית של כמות זרע של תורמים אדומי שיער שאנו יכולים להכיל כרגע, וצריכים לנפק לביקוש הקיים", אומר מנכ"ל הבנק.

חובבי הגנים הג'ינג'ים - רק באירלנד

אם תהיתם מהו המקום היחיד עלי אדמות שנשאר נאמן לצבע הכתום, התשובה היא, כצפוי, אירלנד. בקרב העם האירי, הג'ינג'ים מהווים חלק מהמסורת והתרבות המקומית.

במדינת ישראל קיים חוסר מתמיד בתרומות זרע. הגבר הישראלי לא שש לתרום את זרעו בבנקי זרע תמורת 300 שקלים בלבד, בעוד שבמדינות אחרות בעולם תרומת זרע שווה לפחות 500 דולרים לתורם.

במגזר הפרטי, מטופלת משלמת כ-1000 שקלים תמורת תרומת זרע, בעוד שבמגזר הציבורי משלמים מעט פחות. בנוסף, בפני הנשים המבקשות להיכנס להריון באמצעות תרומת זרע, קיימת האופציה לקבלת תרומה מחו"ל והמחיר עבור התהליך עשוי להגיע לכ- 1500-2500 שקלים ויותר. בהקשר זה נציין כי מתוך כל עשרה תורמים פוטנציאליים רק שלושה או פחות, יקבלו אישור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת