מה יש לברלוסקוני נגד הישבן של מרקל?

ראש ממשלת איטליה ידוע בסגנון הוולגרי שלו, במיוחד כלפי נשים, אבל ההתבטאות האחרונה שלו לא מופנית כלפי נערת טלוויזיה או נערת ליווי שבילתה עמו. מי שסופגת את דבריו היא קנצלרית גרמניה, או יותר נכון הישבן שלה, שזוכה להתייחסות מיוחדת

הפה הגדול של ברלוסקוני (רויטרס)

ראש ממשלת איטליה ידוע בפליטות הפה הוולגריות שלו, אך עד כה הוא לפחות שמר על דיפלומטיות כלפי עמיתיו. אלא שנראה שגם הגבול הזה נפרץ לפי דיווחים בתקשורת האיטלקית והבריטית. הפעם העלבון הופנה לקנצלרית גרמניה אנגלה מרקל, או יותר נכון לעבר ישבנה.

על פי הפרסומים בתקשורת הזרה, ברלוסקוני שוחח בטלפון עם עורך "האינדיפנדנט" הבריטי בנושא מסיבות הבונגה בונגה, שיחה שהנושאים בה הפכו לוולגריים יותר ויותר. כשהגיעו לחלק בשיחה שמתייחס למנהיגי אירופה, ברלוסקוני תקף את מרקל כשהוא מתמקד בגודל ישבנה וכינה אותה "תחת גדול". את המשך האמירה העדפנו שלא לפרט כאן.

שיחת הטלפון עם העורך וולטר לוויטולה, הוקלטה במסגרת איסוף ראיות בחקירת מקרה סחיטה נגד ראש הממשלה האיטלקי, וחושפת את סדר העדיפויות של ברלוסקוני שכנראה לא חושש להעליב את ראש המדינה שעשויה להוציא בסופו של דבר את איטליה מהבוץ הכלכלי.

מרקל קראה בוודאי את הציטוט בצהובון הגרמני הפופולרי - "הבילד", שיצא עם הכותרת "האם ברלוסקוני פותח את הפה על מרקל?". כמו אצלנו, גם אתרים אחרים שדיווחו על האמירה, העדיפו לא לכתוב את המילים עצמן, והסתפקו בתיאור "העלבה אישית" או "לכלוך פה לא דיפלומטי".

מבחינת מרקל, לא מדובר בפעם הראשונה שהצהובונים מתמקדים בגופה. בשנת 2006 ה"סאן" הבריטי הציג תמונות של מרקל, בהן נראה ישבנה החשוף בשעה שהחליפה בגד ים במהלך חופשה בדרום איטליה. לתמונות צורפו כמה מילים ששמו את מרקל ללעג, והן הופצו בכל העולם. הפרשה העלתה את נושא הגבולות של צלמי הפפראצי ושל עורכי הצהובונים על סדר היום ועוררה סערה גדולה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת