"פונזי" קיבל את עיטור מלכת אנגליה

בעברו הוא היה ידוע כפרחח אהוד, אליל הבנות, הדואג לטפח את שערו - אבל היום הוא בעל תואר של כבוד במסדר המלכה אליזבת'. הנרי וינקלר, השחקן שגילם את "פונזי" בסיטקום האמריקני "ימים מאושרים," זכה להכרה המיוחדת בעקבות עבודתו עם ילדים לקויי למידה ודיסלקציה

פונזי מקבל תואר כבוד בבריטניה (יח"צ)

ימים מאושרים בהחלט: השחקן הנרי וינקלר, הזכור לטוב בכינוי "פונזי" כשם דמותו בסיטקום המיתולוגי "ימים מאושרים", הפך חבר של כבוד במסדר המצטיין של מלכת בריטניה. וינקלר זכה בתואר המכובד בעקבות פעילותו בסיוע לילדים בעלי דיסלקציה.

השחקן והבמאי, ששיחק את פונזי הפרחח החביב ואליל הבנות בסיטקום האמריקאי הקלאסי, אמר במהלך הטקס שהוא מרגיש "ענווה" לקבל את תואר הכבוד שהוענק לו בשגרירות הבריטית בוושינגטון.

וינקלר עצמו אובחן כבעל דיסלקציה בגיל מבוגר. בשנתיים האחרונות הוא החל לסייר בבתי הספר ברחבי בריטניה ושוחח עם תלמידים על קשיי למידה. בנוסף, כתב השחקן ספרים לילדים המתארים את ההתמודדות של האנק זיפזר, ילד עם דיסלקציה, שמבוססים בין השאר על המאבקים האישיים שלו במהלך ילדותו.

עם קבלת התואר אמר וינקלר כי "קבלת הכבוד הזה הוא חוויה משפילה מאוד". השחקן, שבאמתחתו שני פרסי גלובוס הזהב ושלוש מועמדויות לאמי, הסביר בצניעות: "המטרה שלי, כשהתחלתי לעבוד עם ילדים, מעולם לא היה כדי להביא שבחים לעצמי, אלא לשנות את האופן שבו אנשים חושבים על אלו שעבורם הלמידה הוא מאבק. "אני מוחמא מההכרה בעבודתי, ואני מקווה להמשיך להראות לילדים כי קושי הלמידה שלהם היא לא נכות", סיכם "פונזי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת