אחמדינג'אד: "הציונות אשמה בשתי מלחמות העולם"

בריאיון ל"וושינגטון פוסט" האמריקני, שטח נשיא אירן את משנתו הארסית, ואחרי הכחשות השואה החוזרות ונשנות - בחר להאשים את היהודים בפרוץ מלחמות העולם, ולמעשה - בכל עימות על פני הגלובוס: "בכל מקום בעולם שבו פורצות מלחמות, הציונות היא זו שנמצאת מאחורי הקלעים"

אחמדינג'אד. משנה ארסית (רויטרס)

נשיא אירן, מחמוד אחמדינג'אד, הביע לא אחת את עמדותיו האנטישמיות. אבל אחרי שבעבר כבר הכחיש כמה וכמה פעמים את השואה, הוא בחר לנצל ריאיון עמו ב"וושינגטון פוסט" האמריקני כדי לעלות מדרגה ולהצהיר: "הציונים הם האחראים לפרוץ שתי מלחמות העולם".

הריאיון עם אחמדינג'אד נערך לרגל ההצבעה הקרובה בעצרת האו"ם שבה יבקשו הפלסטינים לקבל הכרה חד-צדדית בעצמאותם. הנשיא האירני הביע תמיכה נלהבת במהלך ואמר: "זה יהיה הצעד הראשון לקראת שחרור כל אדמת פלסטין. עם הפלסטיני התקיים הרבה לפני שפולש לא רצוי התנחל בארצו בכוח הזרוע ובעזרת כלי נשק".

כמיטב מסורתו האישית המפוקפקת, ביקש אחמדינג'אד למצוא תימוכין לדבריו גם בהיסטוריה. בהאשמות שכיוון לעבר ראשי הציונות אמר ראש משטר האייתולות: "הם נושאים באחריות לפרוץ כמה מלחמות גדולות וממשיכים גם כיום בדרך הטרור והרצח נגד אנשים".

"בכל מקום בעולם שיש מלחמה - הציונות מאחורי הקלעים" 

הנשיא האירני אמר כי הציונות היא תנועה "מחרידה" המבוססת על "הטלת מורא" והאשים כי "היא הייתה הגורם שהיה אחראי לפרוץ מלחמות העולם - הראשונה וגם השנייה. בכל מקום בעולם שבו פורצים עימותים או מלחמות, הציונות היא זו שנמצאת מאחורי הקלעים. מדובר תמיד באותו הארגון שהוא גם זה שאחראי למצב העגום שבו נמצאת כיום ארצות הברית".

אחמדינג'אד ביקש גם להפנות את תשומת לבם של האזרחים האמריקנים לקשרים שמנהלת ארצם עם ישראל. "מי קבע שכל 300 מיליון אזרחי ארצות הברית תומכים בציונות? מדוע מעולם לא נערך שם משאל עם כדי לקבל תשובה לשאלה הזאת? אני חושב שכדאי להם לבדוק האם בני העם אכן רוצים שהמשאבים שלהם וכספי המסים של משלמים יופנו לטובת מעשי ההרג, הרצח והטבח של הציונות. אנחנו מתנגדים לכיבוש", הוא סיכם בדבריו.

בשולי הראיון התייחס אחמדינג'אד לעיצומים הכלכליים על ארצו ואמר כי "כלכלתה של אירן חסונה ואנו כלל לא מוטרדים מצעדי הסנקציות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת