אירופה: חשש כבד ממגפת שחפת

חודשים ספורים לאחר סערת ה"אי-קולי" שגבתה עשרות קורבנות ברחבי אירופה, הודיע הלילה ארגון הבריאות העולמי על סכנת התפשטות שני זנים עמידים של מחלת השחפת. במסיבת עיתונאים שכינסו בכירי הארגון הודיעו כי "הזנים החדשים עמידים מפני התרופות הקיימות, וללא היערכות מוקדמת, אלפים ברחבי היבשת עשויים למות"

חשש כבר מהתפשטות זני שחפת. ארכיון (חדשות 2)

חשש ממגיפה באירופה: ארגון הבריאות העולמי פרסם הלילה אזהרה מפני שני זנים עמידים במיוחד של מחלת השחפת, אשר מתפשטים ברחבי אירופה. בהודעת הארגון נמסר כי ללא היערכות מתאימה, אלפי בני אדם ברחבי היבשת, עשויים למות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסיבת עיתונאים מיוחדת שערכו בארגון נאמר כי "מחלת השחפת לא נעלמה, ועתה היא מתפרצת בקנה מידה מאיים" . בכירים בארגון הבריאות הודיעו על תכנית רחבת היקף, שנועדה לטפל באיום של התפשטות זני המחלה.

"זני השחפת החדשים עמידים יותר מפני התרופות שקיימות בשוק", ציינו רופאי הארגון והדגישו כי "מדובר בעלייה של 12% במספר מקרי ההידבקות בנגיף השחפת באירופה. בכל שנה נוספים כ-80 אלף מקרים נוספים".

אחד המאפיינים העיקריים של מחלת השחפת הינו שכל אדם שנדבק במחלה, עשוי להדביק כעשרה בני אדם נוספים, אשר עמם הוא בא במגע. לפיכך הזהירו הרופאים בארגון הבריאות העולמי כי "עלינו להיות מודעים לתסמיני המחלה, ולגשת לקבל ייעוץ רפואי בכל תחושה חשודה". בארגון הדגישו כי "רק בשנת 2013 ייתכן ונצליח לייצר תרופה חדשה למחלת השחפת".

תזכורת: עשרות מתו מחיידק האי-קולי באירופה

באירופה עוד לא הספיקו להתאושש מסערת ה"אי-קולי" שהתעוררה ביבשת בחודש יוני האחרון, בעקבות חיידק קטלני שהופץ על ידי מלפפונים נגועים. כ-20 בני אדם שנדבקו בחיידק האי-קולי, נפטרו מהמחלה. למעלה מ-1000 בני אדם אושפזו בבתי החולים לאחר שסבלו מפגיעה במערכת הדם ואף במערכת העצבים.

נשאי המחלה התגלו בצרפת, הולנד, דנמרק, בריטניה, שוודיה, ספרד ובמיוחד בגרמניה. על פי הפרסומים, כל נשאי החיידק האלים עברו בסוף חודש מאי 2010 בצפון גרמניה, ורשויות הבריאות סברו שמשלוח של מלפפונים אורגניים שהגיע מספרד לחנויות בעיר המבורג גרם להתפרצות המחלה.