אסון המעבורת בתאילנד: "המשפחה עשתה הכל כדי להגיע לבת"

שעות לאחר השריפה במעבורת בתאילנד, מספר איש הצלה ישראלי על המאמצים לחלץ את הילדה הישראלית שנספתה. "בת ה-12 ננעלה בשירותים, יתר הנוסעים קפצו למים וכך ניצלו", סיפר בשיחה עם חדשות 2. "ננסה לחזק אותם, זו טרגדיה"

אסון במהלך החופשה: ילדה ישראלית בת 12 נספתה היום (רביעי) לאחר שמעבורת בה נסעה משפחתה בתאילנד עלתה באש ושקעה. משפחתה של הילדה, שטיילה באזור לרגל חגיגת בת המצווה, שרדה לאחר שקפצה מהספינה - ונאלצה לצפות מהמים בחוסר אונים בשריפה הקטלנית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נתי חדד, מנהל "קוסמוי חילוץ והצלה", סיפר ל"שש עם רינה מצליח" על השתלשלות האירועים: "קיבלתי דיווח על ספינה שעולה באש והתברר לי שיש שם ישראלים. המחלצים התאילנדים סיפרו לי כי מדובר במשפחה ישראלית שלקחה מעבורת מפוקט לקראבי". חדד הוסיף כי 106 נוסעים, חלקם ישראלים, היו על סיפון המעבורת. 

"בשלב מסוים אחת הבנות של המשפחה ירדה לשירותים, שנמצאים באזור המנועים בו התחילה השריפה, וננעלה שם", אמר חדד. "המשפחה שמה לב שפרצה שריפה וניסתה לעשות הכל כדי להגיע לילדה, ובגלל העשן הם לא הצליחו. כל האנשים קפצו למים וכך הם ניצלו". חדד הוסיף כי רוב הנוסעים נזקקו לטיפול רפואי ולמתן חמצן, אך מצבם הוגדר קל.

החילוץ מהמעבורת, היום (רויטרס)

"לא היה מי שיכול היה לעזור לה"

"הילדה נשארה בתוך השירותים וההורים נאלצו לצפות מהמים בספינה הבוערת, ולא היה מי שיכול היה לעזור לה. כוחות הצלה שם, מנסים לאתר אותה", סיפר חדד על הילדה שנחנקה למוות בשריפה, שככל הנראה פרצה בגלל פיצוץ במנוע. "המקרה עדיין בראשיתו, הרשויות מנסות לבדוק בפינצטה איך הסיפור התחיל ומה גרם לשריפה".

"המשפחה בטרגדיה מטורפת, והם לא יכולים לתקשר אחד עם השני. אני אעלה על המטוס הראשון לשם - אם לא לעזור להם, אז לפחות לחזק אותם", אמר המחלץ הישראלי. גם אנשי חב"ד בדרכם לבני המשפחה מלווים באנשי משרד החוץ.

סמוך לשעה 15:30 (שעון תאילנד) פרצה אש על סיפון המעבורת בשעה שעשתה את דרכה בחזרה לפוקט מהאי קו פי פי. ככל הנראה השריפה נגרמה כתוצאה מפיצוץ במנוע שהתלקח. הספינה שקעה למצולות כשעתיים וחצי לאחר שהחלה לבעור במרחק של כ-10 ק"מ מחופי או נאנג במחוז קראבי.

זירת התאונה בקראבי (התקשורת בתאילנד)

הוריה ואחיה של הנערה חולצו בשלום

"המעבורת נשרפה כליל במהירות מדהימה והעובדה שהסירות היו בקרבת מקום הייתה פשוט נס", אמר גורם בכיר בצוות החילוץ לכלי תקשורת בתאילנד. בעל הספינה סיפר לכלי תקשורת בתאילנד כי "הילדה הלכה לשירותים ממש לפני שהאש התפרצה".

הבעלים ציין כי כל יתר הנוסעים, בהם גם הוריה ואחיה של הנערה, חולצו בסיוע ספינות נוסעים ודיג ששטו סמוך למעבורת, לאחר שהבחינו בעשן הכבד המיתמר ממנה.

המעבורת, הנקראת "או נאנג פרינסס 5", משמשת נוסעים רבים המבקשים להגיע מהעיירה פוקט לקראבי, לאי קו פי פי ולאיים נוספים הנמצאים באזור פוקט.

ניר דבורי השתתף בהכנת הידיעה.