מדהים: התאומים המחוברים המבוגרים בעולם

כשנולדו, הרופאים אמרו שהתאומים המחוברים לורי וג'ורג' שאפל לא יעברו את גיל 30. אולם, ביום ראשון הקרוב, יחגוג הזוג את יום הולדתו ה-50. השניים מקיימים חיים נורמליים ובאופן מפתיע, נפרד לחלוטין אחד מהשני

לורי וג'ורג' שאפל. ארכיון (AP)

מזל טוב כפול: זוג התאומים המחוברים המבוגר בעולם חוגג יום הולדת 50. ג'ורג' ולורי שאפל, המחוברים בראשם, יחגגו את יום הולדתם ביום ראשון הקרוב. לכבוד האירוע החגיגי, ייסעו הזוג המתגורר בארצות הברית ללונדון על מנת לחגוג.

באופן מפתיע, הזוג מצליח לחיות חיים נפרדים זה מזה. ללורי היו מערכות יחסים וג'ורג', שנקרא בלידתו דורי, החליט לחיות את חייו כגבר. לורי היא גם אלופת באולינג וג'ורג' מופיע על במות כזמר קאנטרי. "כשנולדנו, הרופאים לא חשבו שנגיע לגיל 30", סיפרה לורי לעיתון ה"סאן" הבריטי, "אבל הוכחנו להם אחרת".

בעוד לורי, שגובהה כ-155 סנטימטרים נולדה בכשירות פיזית מלאה, אחיה ג'ורג', שגובהו כ-132 סנטימטר בלבד, נולד עם עמוד שדרה מעוות, שמגביל את תנועותיו מאוד. משום שג'ורג' אינו יכול ללכת, הוא יושב על כסא גלגלים מיוחד, אותו לורי דוחפת ממקום למקום. "אנשים לא מאמינים", סיפר ג'ורג' ל"סאן", "אבל החיים שלנו די נורמליים". "אנחנו מטיילים, מנקים את דירתנו וללורי אפילו היה בן זוג", מספר ג'ורג', "דבר לא עוצר אותנו מלעשות כרצוננו".

הרופאים קבעו כי לא ניתן להפרידם

כשנולדו השניים, קבעו הרופאים כי לא ניתן להפריד ביניהם, מכיוון שמוחם מחובר וכלי דם עיקריים משותפים לשניהם. למרות שתפקודם המוחי תקין, נשלחו השניים למוסד למוגבלים מבחינה שכלית. השניים שהו במוסד עד גיל 21, אז פתחו במאבק משפטי כדי שלורי תוכל ללמוד בבית ספר למזכירות. השניים זכו במשפט ובמסגרת כך, הוכיחו שהם יכולים להיות עצמאיים.

במהלך חייהם הספיקה לורי להתארס, אך איבדה את ארוסה בתאונת דרכים, כשנדרס על ידי נהג שיכור. ג'ורג' מצידו, שחי את רוב חייו כאישה, התוודה בפני לורי לפני ארבע שנים כי הוא מרגיש שהוא גבר בגוף אישה, שינה את שמו מדורי לג'ורג', והחל לחיות כגבר.

בשנות ה-90', זכה ג'ורג', שהיה עדיין דורי, להצלחה בינלאומית כזמר קאנטרי והשניים יצאו לסיבובי הופעות ברחבי העולם. השניים מעידים שלמרות שהם מחוברים, הגוף שלהם נפרד לחלוטין. "אני לא שותה", מעיד ג'ורג', "אבל אפילו כשלורי שותה יותר מדי ומתעוררת עם חמרמורת, אני מרגיש מצוין".

הזוג המפורסם הופיע במרכזם של סרטי תעודה רבים, תוכניות אירוח ואפילו בתכנית הטלוויזיה המפורסמת "ניפ/טאק". "לחגוג יום הולדת 50 הוא דבר שאמרו לנו שלעולם לא יקרה", אומרים השניים, "אבל אנחנו מאושרים עד הגג שזה קורה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת