בן-לאדן בנאום מוקלט לרגל עשור לפיגועים: "האמריקנים יהפכו עבדים להון היהודי"

רב-המחבלים הספיק להקליט טרם חיסולו מסר בקולו לאזרחי ארצות הברית, רצוף מסרים אנטישמיים. בקלטת בת כשעה נשמע נואם אחריו יורשו א-זוואהירי, שהביע תקווה כי השינויים במזרח התיכון יביאו להשתלטות האיסלאם עליו

מסר מבן-לאדן, עשור אחרי הפיגועים (חדשות 2)

יומיים אחרי שארצות הברית והעולם כולו ציינו עשור למתקפת הטרור הגדולה ביותר בהיסטוריה, פרסמו חסידיו של אוסאמה בן-לאדן, מנהיג אל-קעידה שחוסל במאי האחרון, סרטון בן כשעה ובו מסרים לאזרחי ארצות הברית מרב-המחבלים שהיה אחראי לפיגועי 11 בספטמבר.

סוכנות הידיעות הצרפתית מדווחת כי בסרט, הנושא את השם "שחר הניצחון המהיר", נשמע בן-לאדן בקולו כשברקע מוצגות תמונות ארכיון שונות מימי חייו ולא תיעוד לא מוכר של הטרוריסט שחוסל. אחריו נשמע נואם בקולו מי שנחשב ליורשו של בן-לאדן, איימן א-זוואהירי, שנושא דברי שבח לזכות המהפכות שהתחוללו בחודשים האחרונים בעולם הערבי.

במודיעין האמריקני בדקו את הסרטון וקבעו כי תמונותיו של בן-לאדן אכן נשלפו מהארכיון, וכן אישרו כי מדובר בקולו שלו. בארצות הברית אמרו כי התמונות המדוברות נמצאו בפשיטה על מתחם מגוריו של מנהיג אל-קעידה באפגניסטן, שבה חוסל.

בן-לאדן מגחך על אובמה: "כן, אתם יכולים?"

בקלטת, שאורכת 62 דקות, מזהיר בן-לאדן את האמריקנים מפני העתיד - שבו, לדבריו, יהפכו הם "להיות עבדים של תאגידי ענק הנשלטים על ידי כספי ההון היהודי". הוא שיגר עקיצה לעבר הבית הלבן וביקש להעביר לאמריקנים מסר שלפיו סיסמת הבחירות שלו - "כן, אנו יכולים" - הוכיחה את עצמה כשגויה.

א-זוואהירי, מצדו, הקדיש את רוב תשומת הלב למהפכות בעולם הערבי והבהיר כי באל-קעידה תומכים בהן ומקווים שהן "יהוו פתח לקראת הקמת משטרים איסלאמיים אמיתיים שיתבססו על חוקי השריעה". הוא טען כי התמורות במזרח התיכון הן "תבוסה נוספת לארצות הברית, בדיוק כפי שהיו פיגועי 11 בספטמבר והפלישות הכושלות לאפגניסטן ולעירק".

יורשו של בן-לאדן ביקש להעביר לאמריקנים מסר שלפיו "ארצות הברית מתכחשת לעובדה שהיא אינה מתמודדת מול יחידים או קבוצות, אלא נאבקת בכל המוסלמים ברחבי העולם". הוא האשים את השלטון בוושינגטון כ"בעל אופי יהיר שמביא אותו להכחיש את המציאות הברורה, שלפיה העמידה מול המוסלמים תביא אותו לנחול תבוסה נוספת, בעזרת אללה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת