אסון בקניה: 100 הרוגים בשריפה

פיצוץ עז החריד את ניירובי, בירת קניה בעקבות דליפת דלק מצינור. אלפי מקומיים ששמעו על הדליפה התגודדו באזור הצינור בניסיון לאגור את הדלק. מסיבה שעדיין נבדקת אירע לפתע פיצוץ עז שלא הותיר להם סיכוי רב. כוחות הצלה שהגיעו למקום מצאו עשרות גופות מוטלות באזור השריפה

אסון בקניה: שריפה שפרצה בצינור דלק גבתה את חייהם של יותר ממאה בני אדם - שנשרפו חיים סמוך לניירובי, בירת קניה. הטרגדיה אירעה בשעה שאלפי בני אדם התגודדו סביב צינור הדלק כדי לאסוף את הדלק שדלף ממנו, ואז אירע הפיצוץ.

על פי הידיעות מהמשטרה בבירה הקניאתית, הפיצוץ זיעזע את אזור לונגה לונגה, האזור המסחרי של העיר שנמצא בבין מרכז העיר לבין שדה התעופה. האש, שגרמה למותם של יותר ממאה בני אדם, התפשטה גם לשכונות הסמוכות.

בתמונות ממקום השריפה, נראים אלפי בני אדם, שהגיעו עם מיכלים לאגירת הנוזל היקר והמסוכן. עדי ראייה דיווחו על אלפי שנאבקו על ליטר נוסף של דלק, כשלפתע, מסיבה שעדיין לא ברורה, התרחש פיצוץ עז ולהבה עצומה פרצה מהצינור.

"זירה זוועתית עם עשרות גופות"

האש אחזה מיד באנשים ולכדה אותם בלהבות. דובר בית החולים בניירובי סיפר כי "אי אפשר היה לזהות את הגופות שהגיעו לבתי החולים". כתב רשת BBC תיאר זירה זוועתית, עם עשרות גופות שרופות, מהן ניתן לזהות רק את השלד או את הגולגולות.

עדיין לא ברור מה גרם לפיצוץ האדיר. אנשים נוספים שהיו עדים לאירוע סיפרו על אדם שהעיף סיגריה בוערת בקרבת הצינור, וגרם לפיצוץ. הידיעה הזו, עדיין לא מאושרת על ידי המשטרה או כוחות הכיבוי שחוקרים את האסון.

הצינור שדלף שייך לחברת הדלק הלאומית של קניה, הוא הוביל דלק ממאגר בלונגה לונגה לכיוון שדה התעופה. "שמענו פיצוץ ענקי , ראינו את הדליקה ואת העשן פורץ במהירות" אומר אחד מתושבי הבירה - ג'וזף מוואנגו. הוא גם סיפר על גופות רבות שנמצאות בנהר, אליו חל מהאנשים שהוצתו , רצו מיד אחרי הפיצוץ.

למרבה הצער לא מדובר בפעם הראשונה שתאונה מהסוג הזה גובה קורבנות. בשנת 2009 נהרגו כמאה בני אדם סמוך לעיר מולו במערב המדינה, אחרי שמשאית ועליה מיכל דלק גדול התהפכה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק