אחמדינג'אד: "11/9 - מזימה של מדינות המערב"

דווקא ביום בו בארצות הברית מציינת עשור לפיגוע הגדול בהיסטוריה, בוחר נשיא אירן לתקוף בחריפות את המערב. "מדינות המערב ניצלו את הפיגועים כדי להצדיק את המתקפה שביצעו על המדינות המוסלמיות", אמר אחמדינג'אד

נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד מנצל את יום השנה לאירועי 11 בספטמבר כדי לתקוף את מדינות ארצות הברית. לדבריו, מתקפת הטרור היתה למעשה "מזימה שנועדה להצדיק פלישה למדינות האיסלאם".

הנשיא האירני פרסם את דבריו בזמן שארצות הברית והעולם כולו מתאבל על מות אלפים במתקפת הטרור המשולבת לפני עשור. אחמדינג'אד טוען כי מדינות המערב ניצלו את הפיגועים כדי להצדיק את ההתקפה שביצעו על המדינות המוסלמיות.

"זאת היתה מזימה מתוכננת ומורכבת שנועדה להשפיע על רגשות הקהילה העולמית ולמצוא תירוץ כדי לחדור לאזור המוסלמי ולכבוש את אפגניסטן ועירק", אמר אחמדינג'אד.

אירועי זיכרון תחת אבטחה כבדה

אירועי הזיכרון היום ברחבי ארצות הברית ובעולם כולו, נערכים תחת צל של כוננות שיא בשל התרעות מפני פיגועים. בסוף השבוע התקבלו התרעות ממוקדות על כוונת ארגוני ג'יהאד עולמי ואל קאעידה בראשם, לבצע פיגוע ביום השנה העשירי.

האבטחה במרכזי הערים הגדולות, בנמלי התעופה ובתחנות הרכבת, תוגברה באופן משמעותי. הנשיא אובמה ישתתף היום בטקס הזיכרון הממלכתי שיתקיים בגראונד זירו בניו יורק. הטקס יתחיל בשעה 15:46 בצהריים שעוננו, בדיוק הזמן שבו פגע המטוס הראשון במגדל הצפוני של מרכז הסחר העולמי במנהטן.

טקסי הזיכרון לחללי מתקפת הטרור כבר החלו אתמול ברחבי ארצות הברית. נשיא ארצות הברית ביום הפיגוע, ג'ורג' בוש, נשא דברים בטקס הזיכרון בפנסילבניה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק