המעצב האנטישמי גליאנו נקנס ב-6,000 אירו

בית המשפט בפריז גזר בצהריים עונש של 6,000 אירו קנס על ג'ון גליאנו, מעצב העל שהורשע בהתנהגות אנטישמית בשני מקרים שונים. גליאנו תועד כשהוא אומר לצעירה יהודיה "אני אוהב את היטלר, אמא שלך ואבות אבותייך היו מתים בתאי הגזים" ופוטר בעקבות זאת מעבודתו ב"כריסטיאן דיור". היום סגר בית המשפט את הפרשה - עם קנס

ג'ון גליאנו. הסיפור נגמר בקנס

בית המשפט בפריז גזר בצהריים קנס של 6,000 אירו על מעצב האופנה הבריטי ג'ון גליאנו, שהורשע בהשמעת הערות אנטישמיות וגזעניות במסעדה והתנהגות אנטישמית בשני מקרים שונים. גליאנו בן ה-50, שפוטר מעבודתו כמעצב הבית של "כריסטיאן דיור", התנצל כבר בישיבת בית המשפט הראשונה על דבריו, ואמר שהם נאמרו ברגע של שכרות.

האירוע המדובר התרחש בחודש מרץ השנה, במסעדה יוקרתית בלב רובע המארה של פריז. ג'ון גליאנו, מעצב העל הידוע, תועד תוקף מילולית בחריפות שתי תיירות ולא חוסך בהתבטאויות אנטישמיות. "אני אוהב את היטלר", הצהיר גליאנו בעדות המצולמת שפורסמה בצהובון הבריטי ה"סאן", ולא הפסיק להציק לאחת הבנות: "אנשים כמוך היום מתים היום. אמא שלך ואבות אבותייך היו מתים בתאי הגזים".

לתקרית ההיא התווסף צילום חובבים מאותה מסעדה ביום אחר. כאן רק רואים את המהומה - אבל את המילים קשה לשכוח. "שתמותי - זונה יהודייה מלוכלכת! לא היית בכלל צריכה להיוולד!", הטיח המעצב השיכור בצעירה יהודייה שישבה במקום. לבן זוגה האסייתי גם היה לו מסר: "אסייתי מזוין, אני אהרוג אותך!".

גליאנו נעצר, נחקר במשטרה ונחשד באנטישמיות וגזענות. ימים ספורים לאחר מכן הודיע בית האופנה כריסטיאן דיור כי גליאנו פוטר מעבודתו כמעצב הבית בעקבות התקרית, אך הרשויות בצרפת החליטו להגיש נגדו גם כתב אישום בגין "העלבה בפומבי על בסיס ארץ מוצא, דת, גזע ושיוך אתני". 

גליאנו אמר בשימוע מוקדם כי "אלו לא הדיעות שלי, אני מתנצל על הצער שגרמתי". הוא שב וטען שזה לא הוא, אלא האלכוהול שדיבר מפיו, אולם בית המשפט הרשיע אותו בעבירות בהן הואשם. עם זאת, נמנע בית המשפט הצרפתי מעונש מאסר, והחליט להסתפק בקנס של 6,000 אירו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק