שיא חדש: האישה הכי שמנה בעולם

פאולין פורטר חיה חיים מאוד מוגבלים. היא לא מסוגלת להיכנס למכונית שלה, לא יכולה לשבת בקולנוע וחייבת את בנה כדי לשים גרביים. עם זאת, יש לה משהו אחד בו היא יכולה להתפאר - היא הוכרזה כאישה השמנה בעולם. כעת, אחרי שהעלתה במשקל כדי לשבור את השיא, מתכננת פורטר לפתוח בדיאטה ולהפחית 225 קילוגרם ממשקלה

הכי שמנה בעולם. פאולין פורטר (ספר השיאים של גינס)

אחרי שהגיעה למשקל של כ-315 קילוגרם, הוכרזה רשמית פאולין פורטר בת ה-47 כאישה השמנה בעולם. פורטר, תושבת העיר סקרמנטו שבקליפורניה, העלתה במשקל במכוון כדי לשבור את שיא גינס, וכעת היא מתכננת דיאטה - כדי שתוכל להנות מחיי היומיום שוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

פורטר מצהירה כי בכוונתה להפחית כ-225 קילוגרם ממשקלה, כדי שתוכל ליהנות מריקודים, לטייל ולשבת בכיסא בקולנוע. למרות זאת, מספרת פורטר כי היא נהנית מ"סקס מעולה בכל יום", אך מתקשה בפעולות יומיומיות. "הכל קשה", היא מספרת, "להתקלח, להתלבש ואני אפילו לא מסוגלת לשים את הגרביים שלי בעצמי", ומוסיפה: "תודה לאל שיש לי את בני, שמאוד עוזר לי בחיי היומיום".

הסיבה להשמנתה לטענתה היא גנטית. "אמי שקלה יותר מ-180 קילוגרם ואבי יותר מ-270", היא מספרת, "יש לי שמונה אחים ואחיות וכולם למעט אחד שוקלים יותר מ-135 קילוגרם. "כך גדלנו, אם היה אירוע משמח, היינו חוגגים עם אוכל, אם היה אירוע עצוב, נניח אם נפלתי ושרטתי את הברך, הייתי מקבלת גלידה כפיצוי".

כעת, מנסה פורטר להפחית ממשקלה. היא מספרת שהיא כבר אינה יכולה להיכנס לתוך המכונית שלה וכי עליה להשתמש בקלנועית כדי להגיע ממקום למקום. "אהיה מאושרת כשאגיע ל-90 קילוגרם", היא אומרת בתקווה, "אולי 130, אבל 90 יהיה המשקל האידיאלי בשבילי".

למרות השיא אליו הגיעה, אומרת פורטר שהיא לא ממליצה לאיש על סגנון החיים שלה: "זה ממש לא כיף, פשוט אין שום חופש פיזי", היא אומרת, "אני נאבקת כל יום כדי להיאחז במעט התנודתיות שנשארה לי".