נייקי משיקה: נעלי "בחזרה לעתיד"

מי מאיתנו לא זוכר את הסרט "בחזרה לעתיד 2", בו הוצג חזון מופלא של העתיד ה"רחוק" של שנת 2015: מכוניות מעופפות, סקייטבורדים מרחפים וכמובן - נעל ספורט שקושרת את עצמה. עכשיו החליטו בחברת נייקי שלא להשאיר את הנעל בגדר פנטזיה, והערב (שעון לוס אנג'לס) יושקו רשמית "נעלי מרטי מק'פליי"

נייקי מאג 2011 (מתוך youtube)

עיתונאי צרכנות נבחרים בארצות הברית הופתעו לקבל אתמול שיחת טלפון מפתיעה מענקית ביגוד הספורט "נייקי", המזמינה אותם להתייצב בלוס אנג'לס להשקה של מוצר חדש. לעיתונאים נאמר שפרטי המוצר לא ייחשפו עד שיגיעו לשם, אך הם יכלו לנחש שמדובר בהפתעה גדולה.

"כשנייקי מתקשרים אלייך בחצות ומציעים להטיס אותך ללוס אנג'לס לקראת 'הכרזה משמעותית', אתה יודע שזה משהו גדול", סיפר מאט הלפיל, כתב האתר Nicekicks.com, והוסיף כי נציג החברה סרב לספר פרטים נוספים בטלפון.

כשהגיעו למלון בו תיערך ההשקה, מצאו העיתונאים חבילה ובה שלל רמזים על המוצר החדש. ראשית, על החבילה היה נגן אייפוד ועליו הודעה מוקלטת בקולו של כריסטופר לויד, מי ששיחק את דמותו של 'דוק' המדען המטורף בסדרת הסרטים "בחזרה לעתיד". "אם חישובי נכונים", אומר 'דוק' בהודעה, "בעוד 24 שעות תראו משהו מדהים". חובבי הנעליים כבר יכלו לנחש במה מדובר - ההשקה של נעלי "נייקי מאג", הנעלים שלבש מרטי מק'פליי בגילומו של מייקל ג'יי פוקס בסרט "בחזרה לעתיד 2".

כך זה נראה - "נייקי מאג 2011":

עוד בקופסה, זוג משקפי מתכת כמו שלבש "דוק" בסרטים, שלל ממתקים ובקבוק פפסי משנת 1985 (שנת ה"הווה" בסדרת "בחזרה לעתיד") וכמובן, עותק של הסרט "בחזרה לעתיד 2". בנוסף, צורפה הזמנה כתובה לאירוע ההשקה, "הגיע הזמן", נכתב בהודעה, "אתם מוזמנים לאירוע שישנה את מהלך הזמן".

הקדימו בארבע שנים

האירוע עצמו ייערך היום ב-20:30 בערב (שעון לוס אנג'לס), אך הלפיל הצליח לקבל גישה לארון המוצרים ולצלם את הנעל שתושק. השמועות על המוצר התחלו להתפשט כבר בשנה שעברה, כשנייקי הגישה במקביל פטנט על נעל שנקשרת לבד ורשמו את השם "נעלי מרטי מק'פליי". עוד לא ידוע מה יהיה מחיר הפריט העתידי, אך בהתחשב בכך שמדובר בנעל עם קצת יותר טכנולוגיה מהרגיל, סביר להניח שמחירה יהיה מעל 175 דולר.

צפו בנעליים המקוריות בסרט משנת 1989:

ראוי לציין כי נייקי מקדימים את זמנם עם הנעל - תרתי משמע. אירועי "בחזרה לעתיד 2" מתרחשים בשנת 2015, ארבע שנים מהיום, אבל כנראה שהם לא הצליחו להתאפק. אין ספק שהמוצר הזה יספק את חובבי הסדרה ואולי אף ייתן תקווה למי שמאמין שעד שנת 2015 יהיו מכוניות מעופפות, סקייטבורדים מרחפים והולוגרמות של כרישים שקופצות מכרזות של סרטי קולנוע.