"יום גלעד שליט" בניו יורק

אביו של החייל החטוף גלעד שליט, שנמצא כבר 1,900 ימים בשבי, נמצא בניו יורק בניסיון לקדם את שחרור בנו. העירייה הכריזה על "יום גלעד שליט" במטרה לעזור לנועם שליט במאמציו. שליט נפגש גם עם שגרירת ארה"ב באו"ם שאמרה: "חמאס מחזיק בגלעד שליט תוך הפרה של סטנדרטים הומניטאריים"

מועצת עיריית ניו-יורק הכריזה אתמול על "יום גלעד שליט" במחווה שנועדה לתת תנופה לקמפיין נוסף של נועם שליט בארצות הברית. שליט ממשיך במאמץ להביא לשחרור בנו, שמוחזק בידי חמאס זה 1,900 ימים. ניו יורק היא העיר השנייה בארצות הברית שנקטה צעד כזה. ב-28 באוגוסט הכריזה העיר סן-פרנסיסקו על "יום שליט".

כשהיא פונה לשליט, שניצב לידה, הכריזה יו"ר מועצת העיר כריסטין קווין: "אין לנו שום זכות לאבד תקווה לגבי המצב במזרח התיכון כאשר אחד כמוך מוסיף לפעול". שליט ענה לקווין ואמר: "בכל יום זה נעשה יותר קשה", אמר, "אנו מעריכים כל תשומת לב וסיוע שניתנים לנו".

שליט מקיים השבוע פגישות עם דיפלומטים ועם ארגונים לזכויות האדם בניו יורק בתקווה לגייס תמיכה בינלאומית במאמצים לשחרור גלעד. האב נפגש גם שגרירת ארה"ב באו"ם, סוזן רייס. שאמרה בהודעה שפרסמה כתום הפגישה כי חמאס מחזיק בגלעד שליט תוך "הפרה של סטנדרטים הומניטאריים בינלאומיים והגינות בסיסית".

"הבעתי באזני שליט את הסולידאריות של ארה"ב עמו ועם בני משפחתו וחזרתי שוב על הגינוי האמריקני החריף ביותר לגבי המשך מעצרו של גלעד", אמרה רייס. "כפי שאמרתי פעמים חוזרות ונשנות במועצת הביטחון, חמאס חייב לשחרר מיד, ללא כל תנאי, את גלעד שליט".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת