אסון ברוסיה: קבוצת הוקי נמחקה בהתרסקות מטוס

בהתרסקות מטוס מדגם "יאק 42" ברוסיה נהרגו היום 35 בני אדם מתוך 37 נוסעים שהיו על הסיפון. רוב ההרוגים השתייכו לקבוצת הוקי קרח מקומית, אחת מהפופולריות ברוסיה, שהייתה בדרכה למשחק פתיחת העונה. על פי הדיווחים, המטוס עלה באש והתרסק זמן קצר לאחר ההמראה. הסיבה להתרסקות עדיין אינה ידועה

זירת ההתרסקות, היום ברוסיה

אסון אווירי ברוסיה: מטוס שנשא על סיפונו 37 נוסעים התרסק אחר הצהריים לאחר ההמראה מנמל התעופה בעיר ירוסלבל, 250 ק"מ צפונה מהבירה מוסקווה. 35 מקרב הנוסעים נהרגו בהתרסקות. רוב נוסעי המטוס היו חברים בקבוצת הוקי קרח מקומית, שהיו בדרכם למשחק פתיחת העונה.

המטוס היה בדרכו למינסק בירת בלארוס השכנה. על פי הדיווחים, לפחות אחד ממנועי המטוס עלה באש לאחר המראתו, והוא התרסק זמן קצר לאחר ההמראה. שריפה פרצה בגוף המטוס לאחר ההתרסקות. מתוך כל נוסעי המטוס, שני בני אדם בלבד ניצלו והם הועברו לטיפול בבית חולים מקומי.

בין הנוסעים היו חברי קבוצת ההוקי קרח "לוקומוטיב", אחת מקבוצות ההוקי קרח המובילות ברוסיה, שכללה בין השאר כמה שחקנים זרים, והייתה בדרכה למשחק פתיחת העונה. אבל כבד נפל על קהילית הספורט הרוסית בעקבות האסון.

המטוס, מדגם יאק 42 של יצרנית המטוסים יאקובלב, הוא מטוס מתוצרת סובייטית שייצורו החל בשנות ה-70 ונחשב מטוס אמין יחסית למטוסים סובייטים אחרים. עם זאת, לאחר התמוטטות ברית המועצות חלה הידרדרות ברמת אחזקת המטוסים בחברות התעופה החדשות שקמו בחבר העמים, ואירעו מספר אירועים בהם המטוס מדגם זה התרסק לאחר תחזוקה לא ראויה. המטוס פוקד גם את נתב"ג, בטיסות למזרח אירופה ולקווקז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת