קליפורניה: מי יתמודד מול אובמה?

מושל טקסס הרפובליקני ריק פרי מגיע לעימות המפלגה הערב בקליפורניה כמועמד המוביל. אבל על הבמה תמתין לו מישל בקמן הקוצנית ומיט רומני המנוסה. המירוץ הרפובליקני לבית הלבן מתחיל

ריק פרי, מוביל במירוץ הרפובליקני (רויטרס)

מושל טקסס ריק פרי, הוא האיש שנמצא במרכז תשומת הלב לקראת כינוס המועמדים הרפובליקנים שמשתתפים במירוץ לבית הלבן. המועמדים יתכנסו בספריית רונלד רייגן בקליפורניה, שם הם יערכו הערב עימות ראשון.

פרי, הידוע בדעותיו השמרניות, הפך בחודשים האחרונים למועמד המוביל במפלגה להתייצב מול הנשיא המכהן ברק אובמה, יתמודד עכשיו לראשונה מול מועמדים מהמפלגה שלו. כאן הביקורת על ממשל אובמה לא תספיק ופרי ייאלץ להתמודד עם הביקורת של מישל בקמן ומול הניסיון והיעילות של המועמד הוותיק, מיט רומני.

העימות הערב יהיה הראשון בסדרה של כמה עימותים שייערכו ב-6 השבועות הקרובים, שבועות קריטיים למפלגה ולגורל המירוץ שלה להחזרת השלטון מידי המפלגה הדמוקרטית.

מישל בקמן תנסה לחזור למרכז העניינים

הסקרים בארצות הברית טוענים שריק פרי מוביל על רומני, יריבו הבולט ביותר ומושל מסצ'וסטס לשעבר, והפער הולך וגדל. פרי נהנה מתמיכת פעילי "מסיבת התה", שלא אוהבים את דעותיו המתונות של רומני.

מישל בקמן, חברת הקונגרס ממינסוטה, שקיבלה את תמיכת המפלגה בחודש אוגוסט האחרון באייווה תנסה לחדש את התמיכה בה במהלך העימות. בקמן ידועה באמירותיה השנויות במחלוקת ובנטייתה לעורר סערות. "היא כמו שרה פיילין, רק עם יותר אינטליגנציה", אמר ניק פלייר, אחד מאנשי "מסיבת התה" שעושה את דרכו לקליפורניה.

בין המועמדים שמתכוננים לעימות הוא מי שהיה דובר הסנאט, ניט גינגריץ', רון פאול חבר הקונגרס מטקסס, הסנטור מפנסילבניה ריק סנטרום ומי שהיה שגריר ארצות הברית בסין, ג'ון הונטסמאן. רק אחד מהם יתייצב מול הנשיא אובמה שכרגע מקבל את אחוזי התמיכה הנמוכים ביותר שקיבל במהלך הכהונה, בעיקר בגלל סיבות כלכליות. הנשיא אובמה דחה ליום חמישי נאום שתכנן לשאת מול בית הקונגרס ובו הוא צפוי להעניק הסברים על המדיניות הכלכלית שלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת