9 הרוגים ועשרות פצועים בפיגוע קשה בניו דלהי שבהודו

פיצוץ עז החריד הבוקר את שלוותם של תושבי ניו דלהי, במה שהתברר מאוחר יותר כפיגוע בבית המשפט העליון במדינה. מקורו של הפיצוץ במזוודת נפץ שהונחה באולם הכניסה לבית המשפט, בו עוברים מאות אנשים. רמת הכוננות במדינה הועלתה לדרגתה העליונה ביותר וכוחות החילוץ והביטחון פועלים במקום

זירת הפיצוץ, הבוקר (AP)

לפחות תשעה בני אדם נהרגו ועשרות נוספים נפצעו הבוקר בפיצוץ שאירע בבית המשפט העליון בניו דלהי, בירת הודו.

מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי פצצה שהוטמנה במזוודה, באולם הכניסה לבית המשפט, היא שגרמה לתוצאות הקשות, במה שנראה כמו פיגוע טרור מתוכנן. מאות אנשים עוברים מדי בוקר בכניסה לבית המשפט והערכה היא שמספר ההרוגים והפצועים רק יעלה.

ברחבי הבירה הועלתה רמת הכוננות לרמה הגבוהה ביותר. אף ארגון טרם לקח אחריות על הפיגוע.

"אזור שמאובטח ברמה גבוהה"

כוחות משטרה רבים נמצאים במקום, ואף מורגשת תנועה ערה של אמבולנסים שמפנים את הפצועים לבית החולים הממשלתי שנמצא בעיר. לאזור הגיעו גם כבאיות רבות ונעשים ניסיונות להשתלט על האש שפרצה כתוצאה מהפיצוץ.

"מדובר באתר שמאובטח ברמה גבוהה ביותר", אמר יו בנסל, הממונה על ביטחון הפנים בבירה. "אנחנו לוקחים את כל אמצעי הזהירות הנדרשים כדי להתמודד עם המקרה".

יצוין כי בית המשפט העליון נמצא בסמוך גם ללשכת ראש הממשלה ההודי ולפרלמנט. מרגע היוודע דבר הפיצוץ משדרת הטלוויזיה ההודית תמונות שבהן נראים עורכי דין רבים, ואף שופטים, כשהם נמלטים מהמקום בבהלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת