קוריאה הדרומית רכשה טילים ישראלים

התקשורת הקוריאנית מדווחת שסיאול רכשה מערכות טילים מתקדמות מתוצרת החברה הישראלית רפאל. על פי הדיווחים, הטילים שיעילים למרחק של 25 ק"מ ייפרסו בשנה הקרובה סמוך לאי שהופצץ בחודש נובמבר האחרון על ידי הצבא הצפון קוריאני

טילים ישראלים בקוריאה (AP)

קוריאה הדרומית פורסת טילים מתוצרת ישראל לאורך גבולותיה, כך מדוותת התקשורת בסיאול. על פי הדיווח, הסכימה קוריאה הדרומית לרכוש טילים בעלי יכולת הנחייה מחברה ישראלית, במסגרת המאמצים לשפר את הביטחון לאורכו של הגבול עם קוריאה הצפונית.

סוכנות הידיעות הקוריאנית "יונהאפ" מצטטת מקור בצבא קוריאה הדרומית הטוען כי סיאול הסכימה לרכוש טילים מונחי-חום משופרים מתוצרת ישראלית. בכוונת הצבא לפרוס את הטילים במהלך השנה הקרובה.

על פי הפרסומים , לפחות 50 טילים ימוקמו בבאנגניונג וביונגפיאנג, האי בים הצהוב שבו התפתח בחודשים האחרונים עימות מסוכן בין הקוריאות, עימות שהביא למותם של ארבעה אזרחים דרום קוריאנים בחודש נובמבר האחרון, כשהצבא הצפוני הפגיז את האי ופגע גם באוכלוסיה אזרחית. קוריאה הדרומית כבר איימה שבמידה ואירוע דומה יישנה - היא לא תהסס לתקוף את הצפון.

מירוץ החימוש הדרום קוריאני החדש כולל את הפיתוח האחרון של חברת רפאל הישראלית: טילים עם הנחיית GPS שיעילים לטווח של 25 קילומטרים.

בחודשים האחרונים נערכו ניסיונות דיפלומטים מצידן של וושינגטון ובייג'ינג, להקל על המתיחות בין הקוריאות. סוכנויות הידיעות דיווחו בחודשים האחרונים שקוריאה הצפונית מסייעת לתעשיית הנשק האירנית במאמצי החימוש שלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת