לא שכבת עם אשתך? שלם 10,000 אירו

השופטים בעיר ניס בצרפת התמודדו פעמיים עם תביעה יוצאת דופן. תחילה ביקשה אישה לשים קץ לנישואיה לבעלה בטענה שהוא אינו די פעיל בחדר המיטות. אחרי שבקשתה התקבלה, האישה דרשה מבעלה לשעבר גם פיצויים על כך שלא באה על סיפוקה במשך 21 שנות נישואיהם. הבעל טען להגנתו: "הייתי עייף", אבל האישה תקבל פיצויים

ממש לא מספיק. אילוסטרציה (AP)

היחסים בין בני זוג מהעיר ניס שבדרום צרפת עלו על שרטון לפני כשנתיים, והאישה, בת 47, דרשה להתגרש מבעלה. העילה לסיום הקשר עם בעלה, בן 51, הוצגה באופן ברור ומפורש: פעילות מינית דלה מדי בחדר המיטות.

בית המשפט קיבל אז את עמדתה של האישה ואישר את הגירושים, תוך קביעה שאכן הבעל הוא האחראי להם. אלא שזה לא היה די לאישה, והיא החליטה לנהל מול גרושהּ הליך משפטי בתביעה לקבלת פיצויים ממנו - על כל 21 השנים שחיה במחיצתו ולא באה על סיפוקה במיטה.

גם הפעם הייתה ידה על העליונה: השופט שדן בתיק הורה לגרוש - שטען מצדו שסבל מעייפות ומבעיות בריאותיות ולכן לא היה מסוגל לשכב עם אשתו - לשלם לה פיצויים בגובה 10,000 אירו.

השופט המלומד נימק את החלטתו בכך שיחסי המין הדלים בין בני הזוג, שלהם היה אחראי הבעל, מהווים הפרה של סעיף חוק הקובע חובה לזוגות נשואים לקיים ביניהם "חיים משותפים". לפי פרשנותו, הגדרה זו כוללת גם קיום מספק של יחסי מין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת