גבר נחנק למוות במטוס, חברתו ישבה 9 שעות לצד גופתו

רוברט ריפינגייל וונסה פריצ'קול היו נרגשים לעלות על הטיסה למולדתו של רוברט בסינגפור, כדי לחגוג יחד עם הוריו את יום הולדתם ה-50. אלא שאחרי שהוא אכל את המנה שהגישו לו הדיילים, הוא נחנק לפתע ומת במקום. חברתו התעקשה לשבת לצד גופתו במשך 9 שעות עד לנחיתה, והסבירה: "הייתי חייבת להתחזק איכשהו"

נחנק מאוכל בטיסה, חברתו ישבה לצד הגופה

מוות בשחקים: ונסה פריצ'קול מסינגפור עלתה נרגשת למטוס יחד עם בן זוגה, רוברט ריפינגייל, בדרכה לבית הוריו בניו-זילנד - כדי לפגוש סוף כל סוף את הוריו. אלא שבמהלך הטיסה התרחשה טרגדיה איומה, כאשר רוברט, בן 31, נחנק מהאוכל שהוגש לו על-ידי דיילי חברת "ג'טסטאר" - ומת במקום.

ונסה, שלא הספיקה לעכל את האסון הכבד, בחרה לשבת לצד גופתו של בן-זוגה המת לאורך כל תשע שעות הטיסה שנותרו עד לנחיתה במולדתו, ניו-זילנד.

פריצ'קול, בת 27, שיחזרה את הרגעים שבהם התרחשה הטרגדיה - כשעה וחצי אחרי ההמראה. "ישבנו אחד לצד השני, התנקשו והחזקנו ידיים. הגישו לנו את ארוחות הערב, כשרוברט הזמין מנת בקר. החלו להקרין סרט, ופתאום ראיתי אותו מתחיל לרעוד. ברגעים הראשונים הייתי בטוחה שהוא צוחק, אבל כשהסתכלתי על פניו ראיתי שאישוניו התגלגלו לאחור והוא לא דיבר. הוא פשוט נחנק. השפתיים שלו היו סגולות".
 
האישה המבוהלת החלה לזעוק לעזרה, עד שלמקום הוזעקו רופא ושתי אחיות שהיו במקרה על הטיסה, וניסו לבצע בבן-הזוג פעולות החייאה - שעלו בתוהו. "הרופא ניגש אליי ואמר לי שהוא מביע את צערו מכל הלב ועשה כל שהיה יכול", היא סיפרה בבכי. 

"הייתי צריכה להיעזר במשהו כדי להתחזק"

גופתו של רוברט כוסתה בשמיכה והועברה לקדמת המטוס, סמוך למושבים המיועדים לאנשי צוות האוויר. אלא שוונסה ההמומה לא יכולה הייתה לשאת את המחשבה שתותיר את חברהּ המת לבדו, והתעקשה לשבת לצד גופתו לאורך כל שעות הטיסה הארוכות. "הייתי צריכה להיעזר במשהו כדי להתחזק. לא הייתה לי כל ברירה אחרת", היא הסבירה.

השניים התכוונו לבקר בניו-זילנד כדי לחגוג עם הוריו של חברהּ המת את יום הולדתם ה-50. כשהיא מתקשה לעצור את פרץ הדמעות, סיפרה ונסה כי בן-זוגה "היה כל כך נרגש מהנסיעה הזאת, עד כדי כך שהגענו לנמל התעופה שמונה שעות לפני מועד ההמראה". 

בחברת "ג'טסטאר" הביעו צער רב על הטרגדיה. דובר החברה מסר תנחומים לבת-זוגו של רוברט וכן לבני משפחתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת